В умовах нешвидкого завершення "торгових воєн" з країнами МС, Україна повинна диверсифікувати імпорт і експорт, - аналітики

Росія і надалі буде використовувати зовнішньоекономічний тиск щодо України, зокрема для вирішення своїх стратегічних геополітичних завдань. Про це йдеться в прогнозі Da Vinci AG Economic Trends Forecast на II квартал 2012 року.

Аналітики зазначають, що швидкого завершення торговельної війни з країнами Митного Союзу очікувати не варто. Як можливу модель поведінки України в таких умовах, аналітики розглядають диверсифікацію імпорту та експорту, оскільки будь-які тактичні домовленості, які стосуватимуться питання допуску товарів на ринки, матимуть лише короткострокове значення для загального процесу.

Також аналітики стверджують, що "найбільш уразливими галузями Україні в контексті майбутніх можливих заборон є виробництво продуктів харчування, машинобудування і металургія. Україні слід очікувати гострої конкуренції з боку країн МС на світовому ринку продукції АПК, - йдеться в прогнозі, - вважаємо, що в боротьбі за ринки країн "третього світу" може гостро піднятися питання якості та безпеки української продукції".

У Da Vinci AG прогнозують, що при виборі тактики в торгових війнах між Україною та країнами МС значну роль гратимуть політика і вибори. "Активізація зовнішньоекономічної боротьби припала на закінчення передвиборної президентської кампанії в Росії. В Україні вибори, навпаки, будуть відігравати пом'якшуючу роль в контексті "торгових воєн". Це пояснюється тим, що якщо в Росії агресивний "примус до союзу" стосовно України сприймається громадською думкою позитивно, то українські політики будуть змушені демонструвати лояльність до Кремля і налагодження конструктивних взаємин між країнами", - зазначають аналітики.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся