ru ua

В "Укрпромзовнішекспертизі" прогнозують в 2015 р. падіння доходу від експорту ЗРС на 21,5% - до 2,5 млрд дол

У ДП "Укрпромзовнішекспертиза" прогнозують в 2015 р. падіння доходу від експорту залізорудної сировини (ЗРС) на 21,5% - до 2,5 млрд дол.

У ДП "Укрпромзовнішекспертиза" прогнозують в 2015 р. падіння доходу від експорту залізорудної сировини (ЗРС) на 21,5% - до 2,5 млрд дол. Про це заявив директор "Укрпромзовнішекспертизи" Володимир Власюк сьогодні в ході прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо ми в 2014 р. приблизно на імпортному доході від експорту залізорудної сировини отримали 3 млрд 250 млн дол., то в наступному році ми очікуємо близько 2 млрд 550 млн дол. тобто менше на 21,5%",- сказав Власюк.

При цьому на підприємстві зазначають, що на світовому ринку дисбаланс пропозиції і попиту на залізорудну сировину в 2015 р. продовжить зростати, що потягне за собою зниження цін на продукцію низки виробників.

Як повідомляють в "Укрпромзовнішекспертизі", на світовому ринку залізорудної сировини дисбаланс пропозиції і попиту продовжить зростати і в 2015 р. Так, компанії великої четвірки наростять рівень поставок, орієнтованих на споживачів з Азії, на 85 млн т, а сумарний попит на ЗРС з боку китайських металургів зросте лише на 4 млн т.

В таких умовах, Rio Tinto, BHP Billion, Vale і Fortescue Metals, мають перевагу в якості залізорудної сировини та собівартості його виробництва, підуть на зниження цін на свою продукцію для витіснення з китайського ринку конкурентів. Відповідно до базового сценарію, середньорічна спотова ціна (Australian Pilbara fines Fe 62%) у 2015 р. знизиться і складе 75 дол. за т (-23% до рівня 2014 р.), а контрактні ціни на аналогічну сировину знизяться більш істотних розмірах - на 33% (до 72 дол. за т).

Нагадаємо, Україна у вересні опустилася на 12 місце серед світових виробників сталі - 1,7 млн т за рейтингом Worldsteel.