В Україні набув чинності закон про заборону валютного кредитування

НовиниЕкономіка    03.11.2011 - 09:32

В Україну сьогодні, 3 листопада, набув чинності закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг. Відповідний законопроект опублікований у виданні "Урядовий Кур'єр".

Закон спрямований на удосконалення нормативного регулювання для підвищення захисту прав кредиторів, вкладників банків і споживачів фінансових послуг з метою зниження рівня ризиків фінансової системи та частки проблемних активів у портфелі банківських установ і забороняє надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території Україні.
Також закон передбачає усунення існуючої колізії між нормами закону про заставу, який передбачає стягнення заставного майна на основі виконавчого напису нотаріуса, і закону про забезпечення вимог кредиторів, норми якого не вказують на виконавчий напис нотаріуса як підставу для звернення про стягнення рухомого майна боржника.
Передбачається, що особі, яка виселяється за не обслуговування кредиту на житло, надається постійне жиле приміщення, вказане у рішенні суду.
Крім того, позичальник не зобов'язаний сплачувати кредитору додаткові комісії та збори, які не були зазначені в договорі; а також що кредитор не має права відмовити позичальникові у прийнятті платежу при достроковому погашенні кредиту і не може встановлювати будь-яку плату за це.
Дія цього закону буде поширюватися тільки на нові договори, які були укладені після вступу закону в силу.
Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав відповідний закон № 3795-VI 13 жовтня 2011 р.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top