В Україні до 2015 р. буде запущена перша черга СП з Росією з виробництва ядерного палива, - Міненерговугілля

НовиниЕкономіка    27.03.2012 - 13:35

В Україні до 2015 р. буде запущена перша черга спільного україно-російського підприємства з виробництва ядерного палива. Про це в ході "Українського ядерного форуму-2012: плани і перспективи розвитку атомно-енергетичної галузі" заявив директор департаменту стратегічної політики, інвестицій ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Микита Константинов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми будуємо разом з російськими колегами з російської технології завод з виробництва ядерного палива. Планова потужність виробництва - 400 тонн урану на рік. Зараз проходить процедура техніко-економічного обґрунтування. Наступний етап - виділення майданчика під будівництво в Кіровоградській області близько чинної уранової шахти", - повідомив Константинов.

Він зазначив, що проект будівництва буде винесений на затвердження уряду.

"Планується, що перша черга заводу буде запущена в 2015 р., і до 2020 р. всі технології будуть передані Україні.

Таким чином, до 2021 році потреба України в ядерному паливі буде задоволена на 100%", - резюмував Константинов.
Нагадаємо, паливна компанія "ТВЕЛ" і концерну "Ядерне паливо" підписали угоду про створення СП для будівництва заводу з виробництва ядерного палива 27 жовтня 2010 р. Українська сторона отримає контрольний пакет в СП у розмірі 50% плюс 1 акція. За попередніми оцінками, вартість заводу з виробництва ядерного палива на території України складе 300-350 млн дол.

В кінці 2011 р. українсько-російське СП з виробництва ядерного палива було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб України, які займаються підприємницькою діяльністю.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top