В Україні в 2012 р. було прийнято понад 1 тис. рішень по неправомірному проведенню тендерів, - експерт

В Україні протягом минулого року було прийнято понад 1 тис. рішень по неправомірному проведенню тендерів, з яких тільки 154 були скасовані і близько 100 - припинені. Про це повідомив голова правління громадської організації "Антикорупційна рада України", експерт проекту ЄС з питань держзакупівель Богдан Якимюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"По неправомірним тендерам в Україні за минулий рік було прийнято більше тисячі рішень. З цих рішень тільки 154, в яких були скасовані тендери і близько 100 випадків, в яких тендери були призупинені. Це відбувається саме через те, що існують прогалини в законодавстві, які не дають можливості більш ефективно вирішувати питання, пов'язані з тендерами, де мають місце порушення", - сказав Якимюк.

Він впевнений, що змінити ситуацію на краще дозволить затвердження стратегії, в якій буде враховано думку громадськості та визначено основні напрямки подальшої діяльності, як, наприклад, моніторинг у сфері держзакупівель з боку громадськості.

За словами Якимюка, відсутність такої методології не дозволяє за результатами проведеного моніторингу ситуації вже сьогодні вживати заходів.

"Прем'єр-міністр Микола Азаров особисто заявив про те, що уряд зацікавлений почути громадськість про ті факти, які мають місце в сфері держзакупівель", - нагадав Якимюк і висловив сподівання, що результати сьогоднішньої зустрічі в корені змінять ситуацію, яка склалася.

Нагадаємо, 13 березня ц.р. президент України Віктор Янукович заявив у ВР, що закон про державні закупівлі в Україні потребує вдосконалення. У квітні прем'єр-міністр Україна Микола Азаров доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України проаналізувати держзакупівлі і запропонувати механізм концентрації ресурсів у національній економіці. Глава Мінекономрозвитку Петро Порошенко затвердив план дій, в якому визначив першочерговим завданням створення "прозорої, спрощеної та зрозумілої системи державних закупівель".

За даними Державної служби статистики (Держстат), на здійснення держзакупівель за 2011 р. використано 135 млрд 885,3 млн грн. Ця сума коштів на 75,5% перевищує суму, витрачену на держзакупівлі за 2010 р., яка складала 77 млрд 396,1 млн грн. Експерти Рахункової палати відзначали, держзакупівлі в 2010 р. і I половині 2011 р. здійснювалися неефективно.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся