ua en ru

В Україні в 2011 р. через недостатнє фінансування не планується проводити масові заміни тепло- та водопровідних мереж, - Г.Семчук

В Україні в 2011 р. через недостатнє фінансування не планується проводити масові заміни тепло- та водопровідних мереж. Про це заявив заступник міністра будівництва та житлово-комунального господарства Григорій Семчук, передає кореспондент РБК-Україна.
"В цьому році великих зрушень в заміні мереж не буде. Кошти виділені урядом не значні. Виділено на програму "Питна вода" 400 млн (грн) міністерству і по програмі (реформування сфери енергозбереження) - 100 млн (грн) на пілотні проекти під реформування. На аварійних мережах ці роботи будуть вестися... Органи місцевої влади планують вже, як і кожен рік, свої заходи щодо ліквідації аварійних мереж. Щоб замінити всі мережі, треба дуже значні кошти", - зазначив Г.Семчук.
За його словами, за підрахунками фахівців, на заміну кілометру водопровідної мережі із діаметром 300 мм треба витратити 1 млн грн. "60 тисяч кілометрів мереж треба замінити аварійних - це 60 млрд грн. Тому одномоментно це неможливо. Треба розуміти ситуацію в державі, і в жодній країні світу так не робиться", - зауважив він.
Тому, за його словами, основний напрямок для отримання якісної води на сьогодні є впровадження систем доочистки води і поетапна робота по заміні мереж і технічного переоснащення цих систем в цілому.