ua en ru

В Україні стартувала посівна кампанія

В Україні стартувала посівна кампанія. Про це в інтерв'ю газеті "Коммерсантъ-Украина" повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

В Україні стартувала посівна кампанія. Про це в інтерв'ю газеті "Коммерсантъ-Украина" повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Зокрема, вже сіють ярі зернові у Миколаївській області та Криму. Інші ж регіони завершують підготовку. Так, вітчизняні аграрії забезпечені необхідним насінням майже на 110%, добривами - на 80%, пально-мастильними матеріалами - на 70%. Загалом же планується засіяти зерновими 16,8 мільйона гектарів. При цьому на 300-400 тис. га збільшаться посіви кукурудзи.

"Сьогодні, незважаючи на ситуацію в країні та складні умови роботи самого аграрного відомства, загрози зриву проведення весняно-польових робіт немає. Ми проводили нараду та обдзвонювали регіони: ні кількісної, ні цінової проблеми із забезпеченням аграріїв пально-мастильними матеріалами, добривами та насінням немає. Зараз ступінь готовності до посівної кампанії навіть вищий, ніж у попередні роки. Так, насінням аграрії забезпечені приблизно на 110%, пально-мастильними матеріалами - на 70%, добривами - на 80%", - зазначив Присяжнюк.

За словами міністра, пересівати планується не більше 500 тисяч гектарів. Це нижче середнього показника за останні 10 років. Якщо температура не опуститься нижче -7 °C , то загрози того, що озимі постраждають, немає.

"Загалом у поточному сезоні під зернові буде засіяно 16,8 мільйона гектарів. Але трохи зміниться структура: збільшаться на 300-400 тисяч гектарів посіви кукурудзи за рахунок скорочення площ під жито й озиму пшеницю", - зазначив Присяжнюк.