ua en ru

В Україні опублікований закон про збереження пенсії для колишніх правоохоронців, покликаних під час мобілізації

В Україні сьогодні, 21 травня 2014 р., офіційно опублікований закон № 1243-VII "Про внесення змін до статті 2 закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

В Україні сьогодні, 21 травня 2014 р., офіційно опублікований закон № 1243-VII "Про внесення змін до статті 2 закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Закон опублікований в газеті "Голос України".

Закон вступає в силу на наступний день після його опублікування.

Даний закон врегульовує питання щодо отримання пенсій та іншого грошового забезпечення працівниками органів внутрішніх справ та іншими особами, які знову прийняті на службу до органів внутрішніх справ під час часткової чи загальної мобілізації в особливий період.

"Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим законом у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації до Збройних сил України... виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення зі служби таких осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийому на службу до дня демобілізації або звільнення", - йдеться у законі.

Як зазначається, якщо новий розмір пенсії у цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували до повторного прийому на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призиву або прийняття на службу у зв'язку з мобілізацією або введенням особливого періоду.

Зазначений порядок збереження, нарахування та виплати пенсій поширюється на пенсіонерів з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсії за цим законом і прийнятих на службу на посади рядового і начальницького складу підрозділів патрульної служби міліції особливого призначення органів внутрішніх справ.

Нагадаємо, народні депутати підтримали цей закон 6 травня 2014 р. За відповідне рішення проголосували 236 депутатів.