В Україні з 1 січня ц.р. банки втратили право включати до основного капіталу сплачені, але не зареєстровані внески до статутного капіталу

НовиниЕкономіка    01.01.2011 - 17:47

В Україні з 1 січня ц.р. банки втратили право включати до основного капіталу сплачені, але не зареєстровані внески до статутного капіталу. Це пов'язано з припиненням дії постанови Національного банку України "Про окремі питання діяльності банків", повідомляє прес-служба "Українського кредитно-банківського союзу".
З приводу цього УКБС звернулася до НБУ щодо необхідності подовження права включення банками до основного капіталу сплачених, але не зареєстрованих внесків до статутного капіталу. УКБС вважає, що в протилежному випадку це призведе до погіршення показників діяльності банків та штучного створення умов для застосування санкцій.
В УКБС зазначають, що для збільшення статутного капіталу багато банківських установ, виконуючи вимоги закону України "Про акціонерні товариства", у 2010 р. здійснювали зміну організаційно-правової форми (на публічне акціонерне товариство (ПАТ). Оскільки ДКЦПФРУ не здійснювала реєстрацію випуску акцій без приведення діяльності фінустанови у відповідність вимогам закону.
УКБС наголосив, що саме вимоги закону спричинили банкам затримку у процедурі збільшення статутного капіталу фінустанови. Оскільки вони отримали можливість здійснювати емісію акцій тільки після закінчення процедури перереєстрації в ПАТ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top