Близько 40% книг, що видаються в Україні, залишаються на складах через зниження культури читання

Вівторок 04 червня 2013 18:09

Близько 40% книг, що видаються в Україні, не доходять до споживача і залишаються лежати на складах через зниження культури читання. Про це в інтерв'ю "Дзеркало тижня. Україна" повідомив президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

"Нещодавно проводилися дослідження, згідно з якими 51% населення України взагалі не бере книгу в руки. 49% громадян читають книги, але з них 28% відкривають її тільки один раз на рік. За нашими оцінками, сьогодні в Україні книжки читають 30-33% населення, що в 2-2,5 рази менше європейської аудиторії", - зазначив Афонін.

Також, за його словами, населення України перетворилося на країну-споживача виключно імпортного товару.

"Сьогодні народ зі спільності, яка прагне до розвитку, творчості, самовдосконалення, перетворюється в натовп, готовий тільки споживати і не здатний в критичних умовах згрупуватися і за рахунок власних знань, умінь, виробничої бази забезпечити себе всім тим, що необхідно для її виживання", - додав Афонін.

Читайте також: Кабмін розгляне концепцію доступу громадян до української книги

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся