В Україні немає передумов для зростання цін на бензин до кінця року, - аналітик

НовиниЕкономіка    02.11.2011 - 14:45

На сьогодні не існує передумов для зростання цін на нафтопродукти в Україні до кінця 2011 р. Про це заявив директор ТОВ "Консалтингова група" А-95 "Сергій Куюн.

"До кінця року я не бачу передумов для зростання, тому що, незважаючи на те, що зовнішній ринок зростає, я не думаю, що це призведе до скорочення маржі операторів, які не зацікавлені в тому, щоб на початку "мертвого сезону" дестабілізувати ринок і піднімати ціну", - сказав Куюн.

Він підкреслив, що для ринку нафтопродуктів немає нічого гіршого, ніж цінові коливання, оскільки вони одразу призводять до певної дестабілізації: "Якщо це вгору, одразу починається реакція з боку влади. Якщо вниз - починається перерозподіл ринку: споживачі починають бігати від однієї заправки до іншої, і це завжди призводить до того, що хтось втрачає".

Також Куюн зазначив, що група "А-95" проводить аналіз, що стосується прогнозу цін на 2012 р. Цей прогноз буде оприлюднений на початку грудня. "Дуже багато факторів, від яких буде залежати ситуація. Зокрема, як відомо, близько 60% в структурі вартості палива складає вартість нафти і близько 35% - податки. Ми вивчаємо сценарії можливих змін стану ринку. Інші сюрпризи - в зміні другої складової. Зокрема це стосується акцизного збору, а також питання про мито на імпорт нафтопродуктів ", - сказав Куюн.

За його словами, у разі реалізації самого песимістичного сценарію, ціни на дизельне пальне в першому кварталі 2012 р. зростуть до 1 євро/л, а бензину - до 1,05-1,1 євро/л. Оптимістичний сценарій передбачає ціни на рівні 10-10,5 грн/л бензину і 9-9,5 грн/л дизпалива. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top