В Україні банки відновлюють валютне кредитування бізнесу

Четвер 11 квітня 2013 08:29

У Україні в березні 2013 р. банки видали кредитів в іноземній валюті на 5,7 млрд грн, що є рекордом з серпня 2009 р., коли було видано кредитів на 10 млрд грн. Про це пише "Комерсант-Україна".

Березневий приріст відбувся виключно за рахунок збільшення кредитного портфеля юридичних осіб - в іноземній валюті він зріс на 6,7 млрд грн. Кредитування підприємств у гривні практично заморожене - відтік за березень склав 4 млрд грн.

Кредитування населення також розвивається надзвичайно низькими темпами - загальний портфель фізичних осіб виріс всього на 293 млн грн. Така низька активність пояснюється тим, що портфель в іноземній валюті продовжує як і раніше скорочуватися - за останній місяць на 994 млн грн.

Підвищену кредитну активність в іноземній валюті банкіри пояснюють більш доступною ціною таких ресурсів.

"Депозитні ставки в іноземній валюті цього року знижувалися більш швидкими темпами, ніж у національній. При цьому кредитні ставки в гривні, незважаючи на поліпшення ліквідності в банківській системі і більш швидке падіння гривневих ставок за депозитами, ще залишаються на досить високому рівні", - вважає начальник відділу аналітики та інформаційного забезпечення Банку Кредит Дніпро Андрій Кулик.

Це підтверджується і зниженням інтересу населення до розміщення заощаджень на валютних рахунках - другий місяць поспіль відтік з них становить 1,5 млрд грн.

Попит на кредити у валюті також підігріли недавні події на Кіпрі, коли в березні кіпрські банки не працювали практично два тижні, а всі рахунки в країні були заблоковані.

"Зазвичай фінансування контрактів відбувається за межами країни з офшорних рахунків. Але трапився форс-мажор на Кіпрі, і покривати нестачу оборотних коштів довелося шляхом отримання кредитів в Україні", - зазначає голова правління Індустріалбанку Леонід Гребінський.

Ціна валютних кредитів поступово скорочується, що дозволяє розраховувати на подальше зростання кредитування.

"Популярність кредитів у валюті визначається виключно низькою вартістю в порівнянні з гривневими позиками. Адже вони несуть додатковий валютний ризик для абсолютної більшості компаній, крім тих, які продають товари тільки за кордон і тільки у валюті кредиту", - говорить заступник голови правління Євробанку Андрій Олійник .

За даними НБУ, зараз вартість довгострокових гривневих кредитів становить 17,8% річних, а валютних - 12,6%.

Незважаючи на таку динаміку, частка валютних кредитів не перевищить частку гривневих, запевняють банкіри.

"У майбутньому позики в іноземній валюті будуть менш поширені, ніж у гривні, оскільки середній та малий бізнес продовжуватиме кредитуватися в національній валюті. Але через вплив корпоративного сегмента динаміка портфеля може бути більш значною", - пояснює Олійник.

Читайте також: Обсяг залишків банківських депозитів у березні збільшився на 1,3% - до 591,4 млрд грн

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся