У Стокгольмі оголосили кандидатів Нобелівської премії з фізики-2012

У Стокгольмі продовжують оголошувати лауреатів Нобелівської премії, однієї з найпрестижніших премій світу. Сьогодні, 9 жовтня, Нобелівський комітет Шведської королівської академії наук назве чергового володаря премії з фізики.

Згідно з правилами, імена кандидатів можна буде дізнатися лише через 50 років. Однак наукова преса визначила найбільш імовірних претендентів. Їх список опубліковано Reuters.

Говорячи про можливих лауреатів, передусім згадують про перші докази існування так званого бозона Хіггса, які були отримані в ході досліджень на Великому адронному колайдері. Вважається, що це частинка, яка відповідає за наявність у матерії маси.

У числі фаворитів "Нобелівки" з фізики - Чарльз Беннет, Вільям Уоттерс (США) і Джилл Брассард (Канада), які описали протокол квантової телепортації. Квантова телепортація застосовується у квантових комп'ютерах, де інформація зберігається у вигляді набору квантових станів, що виключає можливість її перехоплення або копіювання.

Лауреатами цілком можуть стати й американці Стівен Харріс і Лін Хау, які проводять експерименти в галузі "повільного світла". Ця технологія застосовується в оптиці для затримки поширення світла на оптичних поверхнях. На даний момент швидкість світла вдається зменшити в 1200 разів.

Оголошення лауреатів Нобелівської премії з фізики очікується навіть букмекерами. Найбільший букмекер Австралії Том Уотерхаус приймає ставки на "переможців". Найкращі котирування - у дослідників бозона Хіггса.

Торік Нобелівська премія з фізики була присуджена американцям Адаму Рису, Солу Перлмуттеру і австралійцю Брайану Шмідту за відкриття прискореного розширення Всесвіту.

Нагадаємо, вчора Нобелівський комітет уже оголосив лауреатів у галузі медицини і фізіології. Ними стали британець Джон Гердон і японець Сін'я Яманака. Шведська академія наук відзначила їх за дослідження здатності звичайних клітин трансформуватися у стовбурові.

Читайте також: Нобелівську премію скоротили на 20% - до 1,1 млн дол

 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся