ua en ru

У США знайшли спосіб замінити класичну клавіатуру

Американський стартап AirType запропонує абсолютно новий підхід до набору тексту: надівши на руки два невеликих браслета, людина зможе друкувати, імітуючи в повітрі натискання на клавіші традиційної клавіатури.

Американський стартап AirType запропонує абсолютно новий підхід до набору тексту: надівши на руки два невеликих браслета, людина зможе друкувати, імітуючи в повітрі натискання на клавіші традиційної клавіатури.

Перша клавіатура була створена ще в позаминулому столітті і за цей час змінилася мало: ми всі також набираємо текст, натискаючи на літерні клавіші. Навіть після появи планшетів і смартфонів з сенсорними дисплеями цей принцип зберігся, хіба що клавіші стали віртуальними, тобто висвічуються на екрані пристроїв. Swype та інші методи "невідривного" набору тексту запропонували зовсім інший підхід, але до стаціонарних клавіатур він непридатний.

Американський стартап Airtype з Остіна, США, при вдалих розкладах може поміняти уявлення людей про те, як взагалі повинна бути влаштована клавіатура. Хоча клавіатурою в звичному сенсі слова це пристрій не є. AirType - це два браслети, які одягаються на долоні. Після цього у людини з'являється можливість друкувати, імітуючи звичні рухи рук при наборі тексту. Грубо кажучи, можна друкувати по столу (та й взагалі на будь-якій поверхні або навіть в повітрі), просто уявляючи перед собою клавіатуру.

Переваги такої технології видно відразу. По-перше, вона розширить функціонал роботи мобільних пристроїв. Не потрібно купувати собі док-станцію для планшета, а потім носити її всюди з собою. По-друге, AirType працює без будь-яких проводів, що вкупі зі своїми невеликими габаритами робить її дуже мобільною.

Проект знаходиться на ранній стадії розробки, по суті, вся інформація, яка зараз є - це відеоролик і гучні заяви творців. На багато питань відповідей поки теж немає. Очевидно, що для того, щоб користуватися AirType потрібно володіти методом «сліпої» друку, тобто набирати текст не дивлячись на клавіші. Цього не дуже важко навчитися, але зазвичай людина, який звик до габаритів своєї клавіатури і розташуванню кнопок на ній, не може друкувати наосліп на інших - йому просто незвично. Які будуть габарити "віртуальної" AirType незрозуміло, але розробники кажуть про те, що вона буде сама підлаштовуватися під звички користувача, так що переучуватися буде не потрібно. Як саме це буде відбуватися і чи можна буде відкалібрувати її поки не ясно.

У будь-якому випадку, проект виглядає цікаво і багатообіцяюче. На офіційному сайті можна підписатися на розсилку AirType і отримувати на e-mail найсвіжіші новини.