ua en ru

У США на відкритті фондових торгів 10 лютого очікується зниження провідних индексів

На відкритті фондових торгів в США 10 лютого 2014 р. очікується зниження провідних індексів. Інвестори продовжують аналізувати звіт по безробіттю в США, який був опублікований в останній робочий день минулого тижня.

На відкритті фондових торгів в США 10 лютого 2014 р. очікується зниження провідних індексів. Інвестори продовжують аналізувати звіт по безробіттю в США, який був опублікований в останній робочий день минулого тижня.

Згідно з даними Міністерства праці країни, рівень безробіття в США за підсумками січня 2014 р. знизився і склав 6,6% проти 6,7% у грудні 2013 р. Найбільший інтерес інвесторів викликало повідомлення про створення нових робочих місць в економіці США (за винятком сільського господарства). Місячний приріст у січні склав 113 тис. вакансій. Фактичний результат поступився прогнозами, але виявився вище показника місяцем раніше: у грудні 2013 р. приріст становив лише 75 тис. вакансій. Фактором, що вплинув на низьку динаміку, стали холоди, що встановилися в багатьох штатах країни. У січні морози не відступили, що також пояснює розбіжність реального і прогнозованого показників.

Ряд інвесторів тим часом бачать в цьому і позитивні моменти. Не самі вражаючі дані по ринку праці країни можуть вплинути на політичний курс Федеральної резервної системи (ФРС) США, яка встала на шлях скорочення програми "кількісного пом'якшення" (QE3). За підсумками двох засідань Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) ФРС США прийнято два рішення про послідовне скорочення програми скупки активів: з 85 млрд до 75 млрд дол. - за підсумками першого, а також ще на 10 млрд дол. - до 65 млрд дол. в місяць - за підсумками другого.

Не меншу увагу притягнуто до нової чолі ФРС. З 3 лютого 2014 р. регулятор очолила Джанет Йеллен. Раніше вона обіймала посаду віце-голови ФРС і отримала популярність як прихильниця стимулюючих заходів. Ще до офіційного призначення на посаду Дж.єллен заявила, що проблем від занадто довгого підтримки стимулюючої програми "кількісного пом'якшення" приділяється непропорційно багато уваги. За її словами, передчасне урізання програми таїть у собі набагато більшу кількість ризиків.

На корпоративному фронті про результати роботи за квартал сьогодні відзвітують диверсифікована компанія Loews Corp. і американський виробник іграшок та настільних ігор Hasbro.

Також у фокусі інтересів залишаються котирування високотехнологічного гіганта Apple. На минулому тижні керівництво компанії оголосило про зворотній скупки акцій на загальну суму близько 14 млрд дол.

Загальний торговий фон на початок тижня також сформувався досить позитивним. Попередні торги в США від 7 лютого завершилися впевненим зростанням провідних індексів. Торгова сесія в Японії 10 лютого фінішувала підвищення індексу Nikkei на 1,77% на тлі ослаблій ієни і даних по ринку праці США. Торгові сесії в Європі відкрилися помірним підвищенням провідних індексів в середньому на 0,2%.

Станом на 13:03 за київським часом 10 лютого 2014 р. ф'ючерси на індекс Dow Jones знижуються на 23,00 пункту (-0,15%), на індекс S&P - на 5,00 пункту (-0,28%), на індекс Nasdaq - на 2,25 пункту (-0,06%).