В США фондові торги закрилися 29 січня серйозним зниженням індексів
Фондові торги в США завершилися 29 січня 2014 р. пониженням індексів понад 1% на тлі рішення керівництва Федеральної резервної системи (ФРС) США по пакету стимулюючих заходів.
Збулося все те, про що останні тижні з побоюванням говорили гравці ринку: програма "кількісного пом'якшення" (QE3) знову піддана скорочення. Вперше чиновники ФРС урізали її на попередньому засіданні Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) в середині грудня минулого року - з 85 до 75 млрд дол. І на цей раз, як і очікувалося, QE3 скоротили ще на 10 млрд дол.
Ця зустріч стала останнім засіданням FOMC з нинішнім главою Федрезерву Бен Бернанке - через кілька днів він буде змінено на цій посаді своїм заступником Джанет Йеллен. Обидва фінансиста мають репутацію прихильників стимулюючих заходів (особливо в порівнянні з іншими чиновниками ФРС), так що рішення про подальше урізання QE3 дещо розходиться з риторикою минає, і приходить керівництва мегарегулятора. Як зазначив аналітик Дрю Нордлихт, інвестори були розчаровані рішенням Федрезерву, яке "анітрохи не враховувало напруженості на ринках країн".
Напруженість ця виникла тиждень тому і досі негативно відбивається на настрої трейдерів по всьому світу. Вранці 23 січня банк HSBC представив попередні дані по індексу ділової активності в промисловості КНР. Індекс знизився до піврічного мінімуму, впавши за відмітку в 50 пунктів, що означає стагнацію. Пізніше в той же день уряд Аргентини відмовився від підтримки песо на зовнішньому валютному ринку і фактично девальвувало його. Все це призвело до обвалу національних валют найбільших країн, що розвиваються.
28-29 січня низку таких держав спробував підтримати свої валюти шляхом різкого підвищення процентних ставок. Так, в Туреччині ставка за кредитами "овернайт" була піднята з 7,75% до 12%, базова ставка РЕПО була збільшена з 4,5% до 10%. Банківський регулятор Індії також підвищив ключову процентну ставку до 8%. Схожі заходи були прийняті і в ПАР. Однак ефект від таких дій тривав усього кілька годин - за підсумками 29 січня турецька ліра, індійська рупія і інші валюти знову впали. Все це вкрай насторожує інвесторів. Ситуація на торгових майданчиках світу поки далека від паніки, проте занепокоєння за стабільність світової економіки все наростає.
Якщо говорити про корпоративні новини, то центральною темою сьогодні стала річна і квартальна звітність авіагіганта Boeing. Американська компанія відзвітувала досить успішно, перевищивши прогнози аналітиків по виручці і прибутку. Однак трейдерів турбують прогнози корпорації на 2014 р. Експерти вважали, що виручка за підсумками поточного року складе 92-93 млрд дол., але сьогодні керівництво Boeing заявило, що показник, найімовірніше, залишиться приблизно на рівні 2013 р., в діапазоні 87,5-90,5 млрд дол. За підсумками торгового дня котирування Boeing впали на 5,3%.
Схожа ситуація і у ведучого стільникового оператора США AT&T. У компанії заявили, що очікують зростання прибутку на акцію в 2014р. на рівні 4-6%, тоді як аналітики очікують підвищення показника мінімум на 7%. Як наслідок, акції AT&T подешевшали на 1,2%.
Вже після закриття торгів квартальний звіт представила найбільша соціальна мережа в світі Facebook. В IV кварталі 2013 р. скоригований чистий прибуток компанії виріс на 83% і склала 780 млн дол. У перерахунку на акцію це 0,31 дол. (вище торішнього показника у 0,17 дол. і вище консенсус-прогнозу у 0,27 дол.). За весь 2013 р. скоригований чистий прибуток виріс на 67% - до 2,2 млрд дол. Якщо в ході сесії 29 січня котирування Facebook знизилися разом з ринком (-2,9%), то на торгах pre-market, після публікації звіту, вони злетіли на 12,1%.
За підсумками торгової сесії 29 січня 2014 р. індекс Dow Jones знизився на 189,77 пункту (-1,19%) - до 15738,79 пункту, індекс S&P знизився на 18,30 пункту (-1,02%) - до 1774,20 пункту, а індекс Nasdaq втратив 46,53 пункту (-1,14%) - до 4051,43 пункту.