ua ru

У список великих банків України в 2014 р. увійшли п'ять нових банків

У список великих банків України в 2014 р. увійшли п'ять нових банків: "Фідобанк", "Златобанк", "Південкомбанк", "Всеукраїнський банк розвитку" і "Укрінбанк", а з групи великих у групу середніх вибули два банки: "Правекс-банк" та "Банк ¾". Про повідомила прес-служба Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

"Комісія з питань нагляду і регулювання діяльності банків Національного банку України (НБУ), згідно з рішенням № 975 від 20 грудня 2013 р., визначила граничні межі розміру активів для окремих груп банків на 2014 р... Цього року граничні межі розміру активів в першій і другій групах порівняно з 2013 р. зросли на 1 млрд грн. Тепер до першої групи належать банки, чиї активи перевищують 21 млрд грн, а до другої групи - банки, чиї активи перевищують 6 млрд грн. Граничні межі у третій і четвертій групах залишилися без змін, тобто до третьої групи належать банки, чиї активи перевищують 3 млрд грн, а до четвертої групи - банки, чиї активи менше 3 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

Таким чином, в список великих банків України в 2014 р. за результатами діяльності у 2013 р. увійшли 20 банків.

Трійка лідерів залишилася без змін: "Приватбанк", "Ощадбанк" і "Укрексімбанк". "Дельта Банк" з 8 позиції в 2013 р. піднявся на 4-ю, "Сбербанк Росії" піднявся з 13 на 9 позицію, на одну позицію піднялися ПУМБ і "Надра Банк".

Разом з тим, по одній позиції втратили "Райффайзен Банк Аваль", "Промінвестбанк" і "Укрсоцбанк Unicreditbank", "ВТБ Банк" опустився з 7 на 12 позицію, "Укрсиббанк" - з 11 на 13 позицію, а інші: "Альфа-Банк", "Фінанси і Кредит" і "Укргазбанк" зберегли свої позиції - 10, 14 та 15 місце відповідно.

В цьому році до групи великих банків з групи середніх банків також приєдналися "Фідобанк", "Златобанк", "Південкомбанк", "Всеукраїнський Банк Розвитку" і "Укрінбанк".

У другу групу - групу середніх банків з групи невеликих перемістилися: "Реал-Банк", "Актив-Банк", "Банк Російський Стандарт", "Експобанк", "Банк Національні інвестиції" і "Фінбанк".

"Слід відзначити стрімке зростання активів "Реал-Банку", який за рік піднявся з 103 позиції на 44, і "Фідобанка", що зайняв 22 позицію в загальному рейтингу банків за активами (ще рік тому банк займав 53 позицію)."Експобанк" і "Банк Національні інвестиції" піднялися в загальному рейтингу банків за активами, відповідно, на 17 і 12 позицій", - йдеться в повідомленні.

Разом з тим, з групи великих у групу середніх вибули два банки: "Правекс-банк" та "Банк ¾", а до групи невеликих банків - "Кредитпромбанк", який втратив відразу 76 позицій у загальному рейтингу банків за активами. З групи середніх у групу невеликих перемістилися 4 банку: "Індустріалбанк", "Марфін Банк", "Піреус Банк МКБ" і "Омега Банк" ("Сведбанк").

Крім того, в 2013 р. НБУ зареєстрував 7 нових банків: "Банк Юнісон", "Держзембанк", "Банк Михайлівський", "Банк Авангард", "Банк Портал", "Інвестиційно-Трастовий Банк" і "Банк Гефест", а також Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках набув статусу банку, отримавши банківську ліцензію на право надання банківських послуг.

На думку НАБУ, незважаючи на стрімке зміцнення деяких банків та збільшення їх загальної кількості, фінансово-кредитним установам необхідно, як і раніше, нарощувати капіталізацію і боротися за якість своїх активів, паралельно "оздоровлення" кредитні портфелі, а також шукати додаткові джерела отримання прибутку від активних операцій, при цьому дотримуючись виваженої кредитної політики.

Нагадаємо, що НБУ щорічно перерозподіляє банки за групами для здійснення порівняльного аналізу діяльності банків та розподілу наглядових функцій і обов'язків між центральним апаратом і територіальними управліннями регулятора. Перерозподіл банків за групами НБУ проводить раз на рік. Головним критерієм виступає розмір активів, тоді як раніше при визначенні приналежності банку до групи враховувався розмір регулятивного капіталу і активів.