ru ua

У Софії Київській відкрилася виставка "Духовні святині Києва"

У приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури України, який знаходиться на території Софії Київської, відкрилася виставка "Духовні святині Києва", на якій представлені унікальні архівні документи з історії київських церков. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

У виставці використані понад 205 історичних документів, планів, креслень, фотоматеріалів.

На виставці представлені жалувані грамоти на землеволодіння окремим київським монастирям, видані польськими королями і російськими царями XVII-XVIII ст., грамоти, що підтверджують права на ставропігію Києво-Печерської Лаври, грамоти про призначення настоятелів і митрополитів. Є також документи, що стосуються будівництва та реконструкції київських храмів, друкованої та просвітницької діяльності Церкви.

Виконуючий обов'язки голови державної архівної служби України Віктор Воронін зазначає, що сьогодні держава знову звернулася увагу на історію київських святинь.

"Ми бачимо тут чудові стенди, що розповідають про історію християнських святинь Києва... Ми бачимо тут унікальні документи, які розповідають будувалися всі святині, як вони використовувалися віруючими, про їх багатовікову історію. Багато десятиліть ми бездумно ставилися до цих святинь, їх руйнували, їх використовували не за призначенням. Зараз час змінюється... ", - зазначив Воронін.