ru ua

У Швейцарії вчені створили самоорганізованих роботів, здатних літати

Дослідники з ETH у Цюріху продемонстрували дивовижну здатність роботів до самоорганізації. Так, роботи виявилися здатними піднятися в небо як мультироторний вертоліт.

Дослідники з ETH у Цюріху продемонстрували дивовижну здатність роботів до самоорганізації. Так, роботи виявилися здатними піднятися в небо як мультироторний вертоліт, повідомляє Gizmag.

Максиміліан Крігледер і Раймонд Унг працювали з професором Раффаелло Д'Андреа в його лабораторії, щоб змусити низку шестикутників перетворитися в літальний апарат.

Заслуга в даному випадку полягає в тому, що жоден робот не є управляючим - кожен елемент самостійно ухвалює рішення, направлені на те, щоб вся конструкція продовжувала парити в повітрі.

Читайте також: У Швеції студент придумав робота для переробки бетону

Все починається з випадкового набору роботів на землі. Кожен робот має три всенаправлені колеса, які дозволяють їм обертатися в будь-якому напрямі. Роботи запрограмовані на пошук спільного місця, наприклад найбільш світлої поверхні. При наближенні роботів один до одного один робот починає обертатися по колу, тоді як інший підходить в піруеті. Спеціальні сполучніпристрої дозволяють роботам зістикуватися.

У Швейцарії вчені створили самоорганізованих роботів, здатних літати

У Швейцарії вчені створили самоорганізованих роботів, здатних літати

Як тільки всі модулі сполучені, починають працювати пропелери, і вся група роботів піднімається в небо. Пропелери половини роботів обертаються за годинниковою стрілкою, а іншої половини - проти годинникової стрілки, щоб уникнути дисбалансу.