ua en ru

У Севастополі прокуратура вимагає скасування дозволу на видобуток піску з родовища "Севастопольське-1"

У Севастополі прокуратура вимагає скасування дозволу на видобуток піску з родовища "Севастопольське-1". Про це повідомляє прес-служба прокуратури м. Севастополя.

Зокрема, 18 вересня 2013 р. прокурор Севастополя Ігор Пілат підписав позов до окружного адміністративного суду м. Києва про визнання недійсним спеціального дозволу на користування надрами та спеціального наказу, виданих Державною службою геології та надр України.

Цим дозволом ТОВ "Суеста" дано право на провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин (піску) з родовища "Севастопольське-1" (прибережна частина Севастопольської зони акваторії Чорного моря, на південь від м. Севастополя).

Для забезпечення адміністративного позову на час його розгляду прокурор просить суд зупинити дію спірних документів. У 2012 р. за документами прокурорського реагування дозвіл вже був анульований, але у судових інстанціях Донецьку підприємство оскаржило його скасування та поновило видобуток піску. Разом з тим, вказаний наказ видано з порушенням вимог законодавства.

Питання надання у користування надр ТОВ "Суеста" не погоджувалося з Севастопольською міською радою. Крім того, рішенням Севастопольської міської ради № 3692 від 12 вересня 2012 р. "Про припинення порушень законодавства про охорону навколишнього природного середовища при видобуванні піску в Севастопольській зоні акваторії Чорного моря", заборонено діяльність суб'єктів господарювання з видобутку піску в Севастопольській зоні Чорного моря. Відповідне рішення органу місцевого самоврядування щодо погодження користування ТОВ "Суеста" ділянкою родовища "Севастопольське-1" не приймалось. Однак Державною службою геології та надр України при підписанні спірного наказу та наданні ТОВ "Суеста" спеціального дозволу на користування надрами відповідну оцінку вказаним обставинам не здійснено.