ru ua

У Румунії відбулися великі маніфестації проти розробки сланцевого газу і золотодобування

У Румунії 19 жовтня 2013 р. відбулися багатотисячні маніфестації проти розробки родовища сланцевого газу компанією Chevron і проти відкриття золотодобувного підприємства з участю канадського капіталу, передає Reuters.

Chevron призупинила 17 жовтня 2013 р. роботи з будівництва розвідувальної станції в м. Пунгешті північно-східного повіту Васлуй після того, як місцеві жителі заблокували дорогу. Більше 800 осіб, в тому числі представники місцевого духовенства, вийшли на акцію протесту з вимогою скасувати розробку родовища сланцевого газу з побоювань, що вона призведе до необоротного забруднення грунтових вод і може викликати зсуви. Chevron відмовилася від коментарів.

У м. Кимпені в центрі країни близько 2 тис. осіб протестували проти будівництва найбільшого в світі золотодобувного підприємства відкритої розробки за участю канадської компанії Gabriel Resources, незважаючи на те що в місцевості, де планується видобувати золото, будівництво кар'єра дозволило б істотно підвищити зайнятість населення. Проте місцеві жителі побоюються, що застосування ціанідів при видобутку завдасть незворотний шкоди природі. У той же час проектом надано статус "національний інтерес", що, згідно із законодавством, має полегшити процедуру виселення мешканців з наданням компенсації.

Незважаючи на те, що мова йде про двох різних проектах, протестувальники однаково незадоволені незначністю інформації, наданої для громадськості, і вимагають більш суворих гарантій захисту навколишнього середовища.