ru ua

У Росії сьогодні вступає в силу "антипіратський закон

У Росії набирає чинності закон, покликаний захистити власників авторських прав на теле-, кіно-і відеозапису від інтернет-піратства.

У Росії набирає чинності закон, покликаний захистити власників авторських прав на теле-, кіно-і відеозапису від інтернет-піратства.

Прийнятий Державною думою 21 червня 2013р. і схвалений Радою Федерації 26 червня документ встановлює порядок блокування сайтів, на яких незаконно розміщені "фільми, в тому числі кінофільми, телефільми або інформація, необхідна для їх отримання". Президент Володимир Путін підписав його 3 липня.

Відповідно до нового закону, виявивши факти нелегального поширення свого контенту в Інтернеті, правовласник може звернутися до суду з вимогою обмежити доступ до такого ресурсу, а після винесення судової інстанцією ухвали про введення блокування сайту - подати позов про захист своїх прав.

Якщо позовна заява подана не буде або суд відмовить в її задоволенні, організація або громадяни, права і законні інтереси яких були порушені введеної в якості попередньої заходи блокуванням сайту, зможуть вимагати від скаржника відшкодування збитків.

Читайте також: Франція пом'якшує антипіратське законодавство

Отримавши рішення суду про блокування, правовласник звертається в Роскомнадзор із заявою про прийняття заходів щодо обмеження доступу до ресурсу, неправомірно поширювати інформацію. Наглядове відомство протягом трьох днів має визначити хостинг-провайдера і направити йому повідомлення з вимогою вжити заходів з видалення такої інформації.

Хостинг-провайдер протягом доби повинен повідомити власникам ресурсу про необхідність вдалися нелегальний контент. Власники інтернет-ресурсу зобов'язані протягом ще однієї доби видалити інформацію, в іншому випадку доступ до ресурсу буде заблокований.

Якщо провайдер і власник ресурсу не візьмуть зазначені заходи, відомості про ресурс будуть спрямовані операторам зв'язку з метою блокування всього сайту або розміщеної на ньому інформації. Зняття блокування в разі усунення виявлених порушень закону відбувається протягом трьох робочих днів також за рішенням суду.

Повідомляється також, що Президент Росії Володимир Путін підписав документ, що визначає політику країни у сфері забезпечення міжнародної інформаційної безпеки. З нього випливає, що головні загрози для себе Москва бачить у використанні інтернет-технологій в якості "інформаційної зброї у військово-політичних, терористичних та злочинних цілях", а також для "втручання у внутрішні справи держав".

Читайте також: ДСІВУ підготувала законопроект про захист авторських та суміжних прав в інтернеті

Повідомляється, що документ почасти замислювався як відповідь на прийняту в 2011р. США "Міжнародну стратегію щодо дій у кіберпросторі". У ній Вашингтон вперше прирівняв акти комп'ютерних диверсій до традиційних військових дій, залишивши за собою право реагувати на них всіма засобами, аж до застосування ядерної зброї.

Російська відповідь виглядає миролюбнішим: як випливає з тексту, Москва має намір боротися з погрозами на Мережі не методами залякування, а зміцненням міжнародної співпраці.

Читайте також: Україна може стати єдиною країною з найвищим рівнем інтелектуального піратства

Протистояти цим погрозам російська влада має намір разом зі своїми союзниками, насамперед членами ШОС, ОДКБ і БРІКС. З їх допомогою Москва розраховує домогтися реалізації низки ключових ініціатив: прийняття в ООН Конвенції про забезпечення міжнародної інформаційної безпеки, вироблення міжнародно визнаних правил поведінки в кіберпросторі, інтернаціоналізації системи управління Інтернетом і встановлення міжнародного правового режиму нерозповсюдження інформаційної зброї.

Досі країни Заходу виступали проти ініціатив РФ, вважаючи, що вони спрямовані на посилення держконтролю над Інтернетом.