У правилах СОТ немає заборон на підвищення мит на авто і утилізаційний збір, - російський експерт
Україна, як і Росія свого часу, повинна підтримати вітчизняних автовиробників спецмита на іномарки, вважає виконавчий директор незалежного партнерства «Об'єднання автовиробників Росії» Ігор Коровкін.
«Держава повинна сприяти розвитку внутрішнього автопрому, а не стимулювати зарубіжних автомобілебудівників збільшувати свої продажі. У Росії завдяки підняттю мит на імпортні авто, а також прийнятому у вересні минулого року утилізаційних збору, вдалося стимулювати розвиток внутрішнього ринку. Наприклад, за допомогою утилізаційного збору імпорт автомобілів зменшився десь на 20%», - сказав Коровкін.
Він зазначив, що вказані заходи чітко не прописані в правилах Світової організації торгівлі (СОТ), тому держави мають права їх вводити. «Подібні заходи, особливо, що стосується підтриманих автомобілів, не відносяться до товарів, які регулюються СОТ. Тому їх можна вводити. Не бачу перешкод для того, щоб Україна ввела подібні заходи, в тому числі, і спецмита. Це важливий захід, який дозволить підтримати не тільки працюючі компанії, але і створити передумови для приходу нових виробників з великими інвестиційними програмами», - підкреслив експерт.
За його словами, підвищення мит на іномарки позитивно позначилося на внутрішньому виробництві автомобілів держав, які їх вводили. «Так вчинили в Індії, в Бразилії, в Китаї. У цих країнах, щоб розвивати власне виробництво, раніше митні збори на імпорт становили від 60% до 80%. За ходом розвитку власної індустрії мита знижувалися. Втім, і зараз, до прикладу, в Китаї мита вища, ніж у Росії - 35%. І це, до речі, не заважає Китаю складатися в СОТ», - зазначив експерт.
Читайте також: Україна вводить 3-річні спецмита на імпорт нових автомобілів (відео)