У польському місті Скочев розкопали фундамент синагоги

Понеділок 03 червня 2013 15:45

У польському місті Скочеве під час проведення ремонтно-будівельних робіт, пов'язаних з відновленням парку на Малій площі Ринок, був виявлений фундамент старої синагоги.

Цим питанням вже зайнявся археолог. На прохання реставратора пам'ятників старовини, з понеділка на Малій площі Ринок ведуться роботи, метою яких є відкриття основи стін старої синагоги в Скочеве.

Зофія Ягош-Зажицка, керівник Відділу археології в Музеї Цешинської Сілезії в Цешині, повідомила, що буде проведена інвентаризація стін, і вони будуть нанесені на карти, після чого – згідно з планом – там буде створений парк.

Синагога в Скочеве була збудована у 1853 році. Вона знаходилася на розі нинішніх вулиць Міцкевича і Цешинської. Під час Другої світової війни, в 1939 році, німці спалили синагогу. Її руїни були розібрані в 1940 році.

21 червня 1994 року в тому місці, де стояла синагога, було відкрито символічний пам'ятник, побудований на кошти, передані нащадками Хеймана Урбаха, протягом багатьох років був головою Єврейської релігійної громади у Скочеве. На пам'ятнику викарбувано напис польською та івритом: "На цьому місці в 1853-1939 роках була юдейська синагога, зруйнована гітлерівцями".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся