ru ua

В Одесі затримано екстремістів, які готувалися 9 травня бити ветеранів на замовлення російського каналу, - СБУ

Служба безпеки України заявляє, що викрила і припинила злочинну діяльність екстремістсько-терористичної групи, так званої "Бригади оперативного реагування", яка діяла з квітня в Одеській області.

Служба безпеки України заявляє, що викрила і припинила злочинну діяльність екстремістсько-терористичної групи, так званої "Бригади оперативного реагування", яка діяла з квітня в Одеській області. Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

Лідер бригади, 35-річний мешканець Одеси, який тривалий час проживав в АР Крим, як повідомляє СБУ, розробив і розмістив в мережі Інтернет посібник "План перехоплення влади" з конкретними рекомендаціями щодо збройного опору чинній владі.

"СБУ з'ясувала, що учасники екстремістського угрупування фактично діяли на замовлення одного з російських телеканалів, отримуючи винагороду за кожну акцію - створення необхідної російським телевізійникам "картинки", - наголошується у повідомленні.

Учасники групи розповсюджували агітаційні матеріали, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, здійснювали різного роду провокаційні акції та екстремістські дії, надавали методичні рекомендації щодо виготовлення "коктейлів Молотова". "Крім цього вони залякували громадян, які підтримували діяльність Євромайдану, підпалювали офісні приміщення, приватні будинки, квартири, машини, магазини", - повідомляє СБУ.

Учасники групи використовували методи конспірації: використовували фальшиві державні автомобільні номери, умовні сигнали, маски-балаклави тощо.

В ніч на 20 квітня група здійснила спробу підпалу одного з одеських супермаркетів.

Встановлено, що зловмисники планували влаштувати в Одесі провокації на 9 травня. Вони збиралися, за їх словами, "цинічно тероризувати" ветеранів, надалі звинувативши в насильницьких діях проукраїнські сили.

25 квітня співробітники СБУ затримали п'ятьох учасників злочинної групи під час спроби підпалу "коктейлями Молотова" офісу одного з відділень ПАТ "ПриватБанк".

Під час огляду автомобіля затриманих було вилучено вогнепальну зброю з набоями, залишки запальною суміші і засоби відеозйомки, на які зловмисники фіксували свої протиправні дії.

Управління СБУ в Одеській області почало кримінальні провадження за ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) і ч.2 ст.194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії.