У НАБУ впевнені, що WebMoney намагається обійти законодавство з платіжних систем

Координатор комітету з питань банківської інфраструктури та платіжних систем Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Володимир Єременко констатує, що WebMoney намагається обійти чинне законодавство з платіжних систем.

"По суті WebMoney - це платіжна система, тому що ця організація забезпечує проведення розрахунків і випуск електронних грошей для широкого кола клієнтів. За даними преси, в Україні цією системою користуються до 2 млн людей. Однак компанія WebMoney позиціонує себе не як оператора електронних розрахунків, а як систему обліку та переуступки майнових прав, прописаних у ЦК. Вона стверджує, що електронні одиниці системи WebMoney, або так звані WMU, не є електронними грошима. На мою думку, це спроба обійти чинне законодавство з платіжних систем", - вважає він.

За його словами, схема роботи WebMoney виглядає наступним чином: банк-партнер, де обслуговується компанія WebMoney, накопичує і враховує на рахунку всі грошові кошти, внесені клієнтами WebMoney в обмін на WMU, тобто еквівалентно реальним грошам.

Експерт зазначає, що відповідно до закону, електронні гроші - це "одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засоби платежу іншими особами, крім особи, яка їх випускає і є грошовими зобов'язаннями цієї особи, вираженими в готівковій або безготівковій формі", тобто, за його словами, WMU підпадає під визначення електронних грошей.

"Випускати електронні гроші в Україні можуть лише банки і лише в гривні, при цьому допускається залучення агентів з числа фінансових установ. Таким чином, на мою думку, всі юридичні виверти компанії WebMoney не змінюють суті її діяльності - вона випускає електронні гроші і забезпечує розрахунки, однак не виконує всіх вимог законодавства України", - додав Єременко.

Експерт також зазначив, що в компанії було достатньо часу для того, щоб узаконити свою діяльність.

"Я вважаю, що півроку - термін для цього достатній. Також раджу не користуватися послугами операторів, чия діяльність не зовсім відповідає законодавству", - стверджує Єременко.

Нагадаємо, що 11 червня в київському офісі WebMoney співробітники податкової провели перевірку. У податковому відомстві повідомили, що були виявлені "значні порушення" в роботі товариства з обмеженою відповідальністю, яке є гарантом діяльності WebMoney Transfer в Україні (Українське Гарантійне Агентство). Також, податківці встановили, що правила цієї системи не узгоджувалися в НБУ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся