ru ua

В Лівані відбулося перше цивільне одруження

В багатоконфесійному Лівані відбулося перше цивільне одруження. Про це особисто повідомив президент країни Мішель Сулейман, який привітав ліванську пару молодят. "Мої вітання нареченій Холуде Суккарейх і нареченому Нидалю Дарвишу, які зареєстрували свій шлюб", - написав глава держави у соціальній мережі.

Перший в історії країни акт про цивільному шлюбі підписав міністр внутрішніх справ Лівану Маруан Шарбель, пише maannews.net. Як заявив новоспечений наречений, подібний шлюб - "перша перемога на шляху розвитку громадянського суспільства в Лівані і на шляху створення держави, про який мріють всі ліванці".

Варто відзначити, що раніше всі шлюби в Лівані полягали допомогою релігійної церемонії. Однак на початку 2013 р. за пропозицією президента Сулеймана рада міністрів розглянув можливість прийняття закону, за яким були б дозволені громадянські шлюби на території Лівану. Більшість духовних лідерів виступали категорично проти цього закону, який викликав дискусії в суспільстві. У найбільших містах країни прокотилася хвиля масштабних мітингів молоді на підтримку громадянських шлюбів. У соціальних мережах розгорялися справжні міжрелігійні й політичні дебати навколо спірного законопроекту.

Населення Лівану становить 4 млн осіб, що на його території проживають представники 18 конфесій, нерідко ворогували між собою.