ua ru

У Литві повернуть обов'язкову військову службу через зміни геополітичної ситуації

У Литві повернуть обов'язкову військову службу через зміни геополітичної ситуації

На засіданні Держради по обороні (ДСО) у вівторок було прийнято рішення ініціювати повернення обов'язкової військової служби. Президент Литви Даля Грібаускайте сказала, що повернути обов'язкову військову службу хочуть через зміни геополітичної ситуації, передає видання Delfi.

Військовий обов'язок стосувався б молодих чоловіків у віці від 19 до 26 років. Припускають, що щорічно будуть закликати по 3000-3500 чоловіків. Як і раніше, від обов'язкової військової служби будуть звільнені студенти, одинокі батьки, які виховують малолітніх дітей, особи, непридатні для служби за станом здоров'я.

Після того як Литва перейшла до професійної армії, на службу стало приходити не стільки людей, скільки сподівалися. Комплектація частин - далека від ідеалу, тому повернення призову оцінюється як ефективний спосіб поліпшення підготовки Литви до відбиття можливої агресії. Крім того, згідно з підрахунками, підготовка призовників, навчання і утримання обійдеться державі майже в два рази дешевше, ніж аналогічна підготовка професійних військових.

Як зазначається, обов'язкову військову службу пропонують відновити на дещо інших принципах, ніж були раніше. Коли призовники ще були частиною Литовської армії, вони служили 12 місяців. Зараз пропонують скоротити строк служби до 9 місяців.

Якщо парламент схвалить запропоновані поправки, то перший заклик відбудеться у вересні цього року.

Нагадаємо, глава Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус вважає "надто слабкою" реакцію Заходу на ескалацію конфлікту на Донбасі.

Раніше Литва закликала Захід поставляти озброєння Україні.