До КСУ надійшло подання про тлумачення положень Конституції про право громадян збирати і поширювати інформацію

НовиниСуспільство    31.10.2011 - 16:07

До Конституційного Суду України (КСУ) надійшло конституційне подання Жашківської районної ради Черкаської області щодо офіційного тлумачення деяких положень Конституції України. Про це повідомляє прес-служба КСУ.
Так, згідно з поданням, тлумачення вимагають положення частин першої та другої статті 32 Конституції України (Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини) та частин другої, третьої статті 34 Конституції (Кожен має право вільно збирати , зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету інеупередженості правосуддя).
Згідно з регламентом КСУ, конституційне подання передано на вивчення до Секретаріату Суду.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top