ua ru

У Криму закон про мови почне функціонувати в кінці листопада, - Могильов

Рада міністрів АРК затвердила план заходів щодо виконання закону України "Про засади державної мовної політики". Відповідне рішення ухвалене на засіданні кримського уряду 25 вересня, передає кореспондент РБК-Україна. За словами голови Ради міністрів Анатолія Могильова, реалізація цього закону в Криму настане в кінці листопада.

Згідно з документом, органам виконавчої влади автономії доручено вжити заходів, спрямованих на застосування і вивчення державної та регіональних мов у державних і комунальних навчальних закладах, їх використання в діловодстві, документації, листуванні з органами влади.

Крім того, необхідно забезпечити навчання і підвищення кваліфікації працівників установ, виготовлення відповідних бланків, забезпечити право громадян подавати усні чи письмові заяви на державній або регіональній мові і одержувати письмові відповіді на цій же мові.

Також план передбачає залучення перекладачів до проведення конференцій, зборів та інших офіційних заходів.
Як зазначив голова Ради міністрів Анатолій Могильов, рішення про реалізацію плану заходів, їх фінансування будуть прийматися після отримання статистичних даних.

"У законі записано, що до 20 листопада органи статистики повинні надати дані, на підставі яких ми будемо вирішувати, скільки нам потрібно бланків, перекладачів і т. д., - сказав Могильов і додав - Людина зможе отримувати послуги на тій мові, на якому він хоче вже приблизно з кінця листопада".

Читайте також: ВР поки не буде розглядати законопроект про державний статус російської мови, - Тігіпко