У Криму введено заборону на продаж вина на розлив

Четвер 05 березня 2015 17:26
У Криму введено заборону на продаж вина на розлив
Фото: ''Комерсант''

У Криму з 1 січня 2015 р. заборонено продаж вина та алкогольних напоїв на розлив. Про це на засіданні робочих груп кримського відділення громадського руху "Народний фронт" повідомила головний консультант "Міністерства промислової політики" Криму Ольга Головченко, пише "Комерсант".

"Тепер вино, яке раніше розливалося в ПЕТ-тару, відпускатися не буде. Реалізації підлягає тільки розлита у споживчу тару маркована, етикетована і закупорена продукція", - пояснила Головченко. У профільному відомстві Криму цю інформацію підтвердили, повідомивши, що продаж вина та алкоголю на розлив заборонена федеральним законом РФ про державне регулювання виробництва і обігу етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції. Тепер продавати алкоголь на розлив у Криму, як і у всій РФ, можуть тільки заклади громадського харчування.

Голова комітету Ради Криму з промислової політики Петро Запорожець вважає, що заборона на продаж алкоголю на розлив "наведе порядок" на ринку алкогольної продукції. "У пластикових пляшках продавали в основному підроблене вино, яке робилося з порошків і спирту, а його якість ніхто не перевіряв, - пояснив Запорожець. - Також тепер не буде магазинів-наливайок, де одночасно купували продукти мами з дітьми і напивалися дешевої горілки алкоголіки". За його словами, для кримських виробників вина заборона на продаж його на розлив загрози не несе.

Продаж вина у пластиковій тарі і на розлив була досить популярна у Криму, особливо в курортних селищах в літній період, розповів голова Торгово-промислової палати Криму Олександр Басов. Займалися нею навіть великі підприємства (з дерев'яних бочок вино на розлив продавали, наприклад, у фірмових магазинах "Масандри"). "Не думаю, що це сильно позначиться на виробниках вина. Це локальна зміна, до якої досить швидко звикнуть і адаптуються", - сказав Басов. Водночас він зазначив, що в багатьох країнах розлив вина в ПЕТ-упаковку дозволений, що "значно полегшує життя невеликим винокурням".

До анексії Криму Росією на півострові не було заборони на продаж алкоголю в нічний час, а ліцензію на роздрібну торгівлю міцними спиртними напоями могли отримати приватні підприємці (за законами РФ вона видається тільки організаціям). З 1 січня 2015 р. продаж алкоголю заборонено в севастопольських і кримських торгових точках, де площа приміщення виявилася меншою 50 квадратних метрів (в Україні подібних обмежень немає).

Нагадаємо, за даними Держстату, Україна у 2014 р. скоротила обсяги переробки винограду на 25,7% - до 228,9 тис. т.

За матеріалами: "Комерсант"

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся