У Криму стартував референдум щодо його приєднання до Росії

В АРК Крим стартував референдум щодо його приєднання півострова до РФ . У бюлетені - два питання. Перший - чи підтримують кримчани вихід АРК зі складу України і входження до складу РФ. Другий - про повернення Конституції АРК 1992 р. Голосування проходить на 1205 дільницях і закінчиться в 20:00 за київським часом.

В АРК Крим стартував референдум щодо приєднання півострова до Россійської Федерації. У бюлетені - два питання. Перший - чи підтримують кримчани вихід АРК зі складу України і входження до складу РФ. Другий - про повернення Конституції АРК 1992 р. Голосування проходить на 1205 дільницях і закінчиться в 20:00.
У референдумі беруть участь і жителі Севастополя, який, у разі приєднання до Росії, може отримати статус окремого суб'єкта федерації. Під час референдуму в Криму працюють спостерігачі з 23 країн .

Напередодні відкриття дільниць прем'єр -міністр Криму і один з ініціаторів проведення референдуму Сергій Аксьонов у своєму мікроблозі в Twitter заявив , що голосування « буде невблаганним і безапеляційним. Крим стане частиною Росії!».

Заступник голови ЦВК Андрій Магера зазначив , що друге питання сформульовано некоректно, оскільки в 1992 р. були дві редакції Конституції півострова. Також, за його словами, видрукувано більшу кількість бюлетенів, ніж беруть участь у референдумі кримчан.

Також, за повідмленнями джерел РБК-Україна, в частині бюлетенів початкове проставлена галочка навпроти першого варіанту відповіді за приєднання Криму до РФ.

Референдум в Криму не був визнаний легітимним ні міжнародним співтовариством, ні владою України, проте російська Рада Федерації і голови фракцій в Держдумі висловили свою підтримку рішенню кримської влади.

Конституційний суд України визнав рішення про проведення референдуму в Криму суперечить Основному закону країни. 15 березня Верховна рада України проголосувала за розпуск кримського парламенту, проте Верховна Рада Криму цьому рішенню не підкорилася.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся