ua en ru

В кінці вересня новобудови подорожчають на 10-15%

Вартість нових квадратних метрів з середини вересня зросте на 10-15%. Щоб уникнути подальшого підвищення цін забудовники готуються перейти на вітчизняні будматеріали. Про це повідомила експерт ринку нерухомості, представник компанії ЖК "Квартал-Авіа" Ірина Головньова. За її словами, все літо забудовники намагалися утримати ціни на фіксованому рівні, але така ситуація триватиме недовго. Зростання курсу долара і цін на будівельні матеріали не дозволяє далі утримувати вартість квадратного метра.

Вартість нових квадратних метрів з середини вересня зросте на 10-15%. Щоб уникнути подальшого підвищення цін забудовники готуються перейти на вітчизняні будматеріали. Про це повідомила експерт ринку нерухомості, представник компанії ЖК "Квартал-Авіа" Ірина Головньова.

За її словами, все літо забудовники намагалися утримати ціни на фіксованому рівні, але така ситуація триватиме недовго. Зростання курсу долара і цін на будівельні матеріали не дозволяє далі утримувати вартість квадратного метра.

"Затребуваність первинного житла в Києві та області як раз, частково, була обумовлена ціновою політикою: багато забудовників фіксували ціни, деякі практикували внутрішній курс. Така лояльність дозволяла покупцям інвестувати в обсязі 100% вартості житла, що більш вигідно для забудовника, ніж, наприклад, розстрочка", - розповіла Головньова.

Експерт уточнила, що ті забудовники, у яких є така можливість, для утримування цін намагатимуться перейти на вітчизняні будматеріали. Але це, в основному, стосується житла економ-класу.

"Якщо ціна новобудови буде занадто завищена, у покупців житла з'явиться альтернатива у вигляді вторинного ринку нерухомості, на якому зараз спостерігається просідання", - вважає Головньова.
Нагадаємо також, що за оцінками аналітиків, у першому півріччі 2014 року пропозиція на ринку первинної житлової нерухомості столиці поповнилося за рахунок 16-ти нових житлових комплексів. Всього станом на кінець першого півріччя 2014р. столичний ринок житла був представлений 180-ма житловими комплексами.

Понад 70% вийшли на ринок житлових проектів представлено новобудови економ-класу, причому, намітилася тенденція будівництва малогабаритних квартир. Так, в окремих новобудовах економ-класу більше половини квартир - це "студії" і "однушки" площею 18 кв. м.

В кінці вересня новобудови подорожчають на 10-15%