У Китаї у вересні 2012 р. експорт виріс на 9,9%, а імпорт - на 2,4% в порівнянні з 2011 р

У Китаї у вересні експорт виріс на 9,9%, а імпорт - на 2,4% в порівнянні з 2011 р., передає Reuters. Торговий профіцит у вересні склав 27,7 млрд дол., тоді як аналітики припускали, що він складе 20,7 млрд дол.

"Статистика по експорту виявилася сильнішою, ніж очікувалося (+5%), що свідчить про зростання попиту і відновлення закордонних ринків", - повідомив один з експертів. Він також вважає, що КНР не знижуватиме облікову ставку в IV кварталі 2012 р.

"З відновленням експорту ми вважаємо, що Пекін не буде і далі знижувати облікову ставку найближчими місяцями, тому що політики вважають за краще зберігати ставку незмінною під час регулярної зміни партійного керівництва раз на десять років", - відзначив аналітик.

Незважаючи на добрі результати у вересні, прогноз для китайської економіки залишається несприятливим. Це пов'язано з борговою кризою в Європі, яка заважає активності найбільшого споживача китайських товарів, і повільним відновленням американської економіки.

КНР прогнозує зростання зовнішньої торгівлі на 10% в 2012 р. в порівнянні з попереднім роком, що може бути недосяжним результатом.

У 2011 р. експорт, за даними Світового банку, склав 31% китайського ВВП.

Читайте також: Економіка Китаю зуміє уникнути різкого гальмування темпів зростання, - МВФ

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся