ru ua

У Києві вартість квадратного метра складе 6 тис. грн., - експерт

У 2015 році середня вартість будівництва квадратного метра житла в столиці в середньому 5,5-6 тисяч гривень.

У 2015 році середня вартість будівництва квадратного метра житла в столиці в середньому 5,5-6 тисяч гривень. Про це повідомила директор компанії «АИММ-ГРУП» Ганна Іскіердо.

За її словами, основним чинником вартості будівництва залишиться курс іноземної валюти, у якій закуповується обладнання, вартість енергоресурсів і питання грамотних і раціональних проектних рішень.

Експерт зазначила, що забудовники знайшли формулу стабілізації вартості будівництва, мінімально залежати від коливань курсу валют, що дає можливість планувати будівництво нових об'єктів на пару років вперед.

У передмісті вартість будівництва трохи нижче. Це пов'язано з тим, що вартість землі значно менше ніж у Києві, зазначають в ЖК "Львівський маєток".

«Сьогодні кожен забудовник перед початком будівництва визначає граничну собівартість будівництва. При виникненні збільшення вартості матеріалів, забудовник проводить заміну на менш дорогі або зменшує вартість робіт. Дане регулювання вкрай важливо при нестабільній економічній ситуації», - вважає експерт.
Джерело: Dom.ria.ua