ru ua

До Києва завтра прибудуть міжнародні експерти для моніторингу транзиту газу

До Києва завтра, 30 січня, прибудуть міжнародні експерти для моніторингу транзиту природного газу. Про це стало відомо в ході зустрічі міністра енергетики і вугільної промисловості Володимира Демчишина з главами дипломатичних представництв Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини, ФРН та Європейського Союзу, передає прес-служба Кабінету міністрів.

Міністр повідомив, що Україна підтримує ініціативи ЄС про відновлення моніторингу транзиту природного газу і готова прийняти групу міжнародних експертів, яка в цю п'ятницю, 30 січня, прибуде в Київ.

Крім того, Демчишин озвучив учасникам зустрічі пропозицію про перенесення точок передачі природного газу від західних кордонів Україна-Європа на кордон України з Росією. Таким чином можна буде уникнути будь-яких маніпуляцій з боку Росії, а європейські газові компанії отримають можливість укладати угоди про транзит безпосередньо з українською стороною.

"Європа зможе сама вибирати транзитну територію, буде конкуренція маршрутів", - зазначив він. Міністр сподівається заручитися підтримкою Брюсселя в цьому питанні.

У питанні переговорів з Росією щодо "літнього пакету" по газу міністр зазначив, що загальносвітові тенденції на енергетичних ринках, сезонність і підтримка з боку Євросоюзу однозначно будуть сприяти посиленню переговорних позицій України щодо визначення нової ціни на російський газ.

Нагадаємо, раніше Росія відмовилася від пропозиції Євросоюзу щодо моніторингу відбору газу з українських підземних сховищ газу.