ua ru

У Казахстані через аварію на газопроводі на кілька днів припинено видобуток нафти на Кашагані

У Казахстані після аварії на газопроводі припинено видобуток нафти на найбільшому морському родовищі Кашаган. Про це повідомив начальник департаменту по НС Атирауської області Болатбек Омаров. Як зазначається, видобуток відновиться не раніше ніж через три-чотири дні.

У Казахстані після аварії на газопроводі припинено видобуток нафти на найбільшому морському родовищі Кашаган. Про це повідомляє ІА "Новини-Казахстан" з посиланням на начальника департаменту по НС Атирауської області Болатбека Омарова.

Як зазначається, видобуток відновиться не раніше ніж через три-чотири дні.

За даними консорціуму нафтових компаній NCOC, який веде розробку Кошагана, 24 вересня ц.р. на газопроводі, що з'єднує родовище з комплексної підготовки нафти і газу "Болашак", стався витік газу. За словами Омарова, "зараз ведуться технологічні роботи по підготовці газопроводу для розкриття місця витоку". Створено комісію, яка буде розслідувати причини аварії. В даний час свердловини закриті.

11 вересня 2013 р. стало відомо, що Казахстан почав видобуток нафти на родовищі Кашаган після декількох років затримок. З видобутком на Кашаганському родовищі Казахстан пов'язує великі надії на відновлення економічного зростання в країні. Родовище розташоване в казахстанському секторі Каспійського моря, займає на поверхні площу приблизно 75 на 45 км і має оціночні запаси 35 млрд бар. нафти, з яких 11 млрд бар. розглядаються як видобувні. Спочатку почати видобуток нафти планувалося в 2005 р., але терміни експлуатації постійно переносили. Учасники проекту пояснювали це складністю розробки морського родовища.

Учасниками Кашаганського проекту є ENI, Royal Dutch/Shell, ExxonMobil, Total і "КазМунайГаз", які володіють рівними частками - по 16,8%. Китайська CNPC володіє 8,3%, а японська Inpex - 7,55%. Оператором проекту є компанія " Норт Каспіан Оперейтінг Компанії Б.В. (НКОК).