У Казахстані через аварію на газопроводі на кілька днів припинено видобуток нафти на Кашагані
У Казахстані після аварії на газопроводі припинено видобуток нафти на найбільшому морському родовищі Кашаган. Про це повідомляє ІА "Новини-Казахстан" з посиланням на начальника департаменту по НС Атирауської області Болатбека Омарова.
Як зазначається, видобуток відновиться не раніше ніж через три-чотири дні.
За даними консорціуму нафтових компаній NCOC, який веде розробку Кошагана, 24 вересня ц.р. на газопроводі, що з'єднує родовище з комплексної підготовки нафти і газу "Болашак", стався витік газу. За словами Омарова, "зараз ведуться технологічні роботи по підготовці газопроводу для розкриття місця витоку". Створено комісію, яка буде розслідувати причини аварії. В даний час свердловини закриті.
11 вересня 2013 р. стало відомо, що Казахстан почав видобуток нафти на родовищі Кашаган після декількох років затримок. З видобутком на Кашаганському родовищі Казахстан пов'язує великі надії на відновлення економічного зростання в країні. Родовище розташоване в казахстанському секторі Каспійського моря, займає на поверхні площу приблизно 75 на 45 км і має оціночні запаси 35 млрд бар. нафти, з яких 11 млрд бар. розглядаються як видобувні. Спочатку почати видобуток нафти планувалося в 2005 р., але терміни експлуатації постійно переносили. Учасники проекту пояснювали це складністю розробки морського родовища.
Учасниками Кашаганського проекту є ENI, Royal Dutch/Shell, ExxonMobil, Total і "КазМунайГаз", які володіють рівними частками - по 16,8%. Китайська CNPC володіє 8,3%, а японська Inpex - 7,55%. Оператором проекту є компанія " Норт Каспіан Оперейтінг Компанії Б.В. (НКОК).