У Калуші з полігону може бути повністю вивезений гексахлорбензол вже до кінця 2013 р

Четвер 04 квітня 2013 21:44

У Калуші з полігону до кінця цього року може бути повністю вивезений отруйний гексахлорбензол. Про це заявив сьогодні заступник міністра, керівник апарату Міністерства екології та природних ресурсів Дмитро Мормуль, повідомляє радіо"Свобода". 

За його словами, минулого року усунули загрозу потрапляння гексахлорбензолу у водозабір - встановили глиняний щит, а зараз стоїть завдання "вибрати всі карти".

Третій рік триває програма вивезення цих надзвичайно токсичних відходів першої категорії небезпеки, наразі найуспішніша складова вирішення екологічних проблем прикарпатського міста хіміків. За словами науковців, поки не вивезений гексахлорбензол, доти зберігається загроза поширення його шкідливого впливу через протікання.

Як повідомила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, планують провести пілотний проект рекультивації колишнього полігону гексахлорбензолу, "не просто забрати токсичні відходи, а привести до ладу цю територію".

Міський голова Калуша Ігор Насалик вважає помилкою, що свого часу не була підтримана його пропозиція про будівництво на Прикарпатті заводу з переробки гексахлорбензолу, який би потім працював як сміттєпереробний завод. Вартість такого проекту була 100 млн грн.

Проти такої ідеї категорично виступив голова обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк. Екологи переконані, що таку пропозицію не підтримала б і громадськість Прикарпаття.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся