В Іспанії досягнуто домовленості про законодавче обмеження величини держборгу і бюджетного дефіциту

НовиниЕкономіка    26.08.2011 - 14:03

Уряд Іспанії повідомив про досягнення домовленості з опозицією з питання законодавчого обмеження величини держборгу і бюджетного дефіциту. Передбачається, що консенсус політичних сил допоможе повернути довіру ринків до іспанських держпаперів.
Законопроект має бути схвалений до 30 червня 2012 р. У разі позитивного результату положення вступить в законну силу з 2020 р., передає Reuters.
Конкретних цифр, що регламентують ліміт бюджетного дефіциту або держборгу, в Конституції країни не буде, хоча спеціальні поправки зафіксують ліміт дефіциту бюджету на рівні 0,4% від ВВП. У документі також міститимуться критерії прогресивного зниження держборгу відповідно до Пакту стабільності і зростання Євросоюзу. Згідно з пактом ЄС, держборг країн-учасниць не повинен перевищувати 60% ВВП.
Іспанія планує скоротити дефіцит бюджету до кінця 2011 р. до 6% від ВВП з 9,2% від ВВП в 2010 р., чому сприятимуть скорочення держвидатків на медицину, а також зміни календаря податкових виплат крупних компаній, запропоновані на минулому тижні. Нагадаємо, згідно з маастріхтськими критеріями (законодавчо встановлені стандарти зони євро), дефіцит урядового сектору бюджету країн Євросоюзу не повинен перевищувати 3% від ВВП.
Іспанія входить до числа країн єврозони, що випробовують фінансові ускладнення і відносяться до групи PIIGS (Португалія, Ірландія, Італія, Греція і Іспанія). Саме ці держави доставляють найбільші проблеми своїм партнерам по валютному блоку, оскільки мають великий зовнішній борг і мало можливостей для його погашення (в основному через недостатнє зростання економіки).
Уряд Іспанії має намір довести бюджетний дефіцит країни до рівня в 3% від ВВП до кінця 2013 р. Для цього влада країни прийняла пакет екстрених заходів, що припускає скорочення зарплат держслужбовців на 5%, а також зарплат ключових членів уряду Іспанії (зокрема прем'єр-міністра) на 15%. Крім того, передбачено припинення індексації пенсій і заморожування ряду соціальних виплат. Таким чином, за два роки уряд країни має намір заощадити близько 15,25 млрд євро.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top