У Харківському окружному суді оскаржують процедуру укладання договору між Україною та Shell

Харківський окружний адміністративний суд прийняв до розгляду позов депутата Харківської облради Івана Варченка ("Батьківщина") про визнання протиправним та скасування рішення облради про узгодження проекту угоди про розподіл продукції (УРП) між Україною і компанією Shell. Засідання призначено на 11:00 23 липня 2013 р. Про це пише "Комерсант-Україна".

У позові (копією володіє видання) говориться, що облрада погодила проект УРП з "численними порушеннями законодавства".

"Депутати не були ознайомлені з текстом угоди і додатками до нього, голосували за документи, які і в очі не бачили, що порушує закон" Про місцеве самоврядування ". На мої вимоги пояснити ситуацію сказали, що таким чином ми заощадили на папері. У мене виникає питання: хіба доцільно економити на папері 3 тис. грн, коли мова йде про контракт на 50 млрд дол? " - пояснив Варченко.

Він також зазначив, що сам проект угоди не пройшов обов'язкові експертизи, передбачені законодавством (екологічну, правову та економічну) і не був належним чином розглянутий на засіданнях низки комісій облради, що порушує закон "Про угоди з розподілу продукції".

У 2012 році пройшли три конкурси на укладення УРП. Переможцем конкурсу на розробку Олеського ділянки стала американська Chevron, Юзівського - англо-голландська Shell, Скіфського - консорціум на чолі з американською ExxonMobil (40%, оператор), Shell (35%), австрійської OMV в особі румунської "дочки" Petrom (15% ) і НАК "Надра України" (10%). Першою угоду підписала Shell. Компанії також вдалося отримати безпрецедентні податкові пільги. 

Експерти відзначають, що мова йде про незначні формальності, але якщо Варченко доведе незаконність прийнятого Харківською облрадою рішення, то надалі угода може бути визнано незаконним і скасовано.

Про те, що нафтові компанії допустили ряд помилок в процесі підписання угод, зокрема, відмовившись обговорювати їх на громадських слуханнях, заявляв раніше і віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко: "Вони повинні були провести роботу з населенням і пояснити, що це безпечно".

Читайте також: Азаров запропонував Shell видобувати газ із традиційних родовищ України

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся