У Харкові розбили меморіальну дошку Герою СРСР

НовиниНадзвичайні події    06.10.2014 - 16:23

У Харкові вандали розбили меморіальну дошку Герою Радянського Союзу Петру Василевському, встановлену на будівлі по вул. Сумській, 94. Про це повідомили у прес-службі мерії.

Меморіальна табличка була встановлена ​​у 2013 році до 70-річчя визволення міста Харкова від німецько-фашистських загарбників.

Як зазначив депутат міської ради Харкова Володимир Скоробагач, це сталося сьогодні вночі, вже вранці до його приймальні почали звертатися жителі будинку, де встановлено меморіальний знак.

"Петро Лук'янович Василевський - людина, яка допомагала в довоєнні роки розвивати промисловість Харкова, під час війни героїчно бився в боях, був двічі поранений, вижив і все своє життя присвятив Харкову. Я не розумію, як можна вчинити наругу над пам'яттю героїв нашого народу, над їх подвигом. Це справжній вандалізм", - зазначив Скоробагач.

Відновити меморіальну дошку обіцяють найближчими днями.

Нагадаємо, Петро Василевський - в роки війни заступник командира 3-го стрілецького батальйону 269-го стрілецького полку 136-ї стрілецької дивізії 70-ї армії 2-го Білоруського фронту. 20 квітня 1945 р., незважаючи на масований ворожий вогонь, переправився через річку Одер і взяв активну участь у захопленні плацдарму. Протягом двох днів група, до якої входив Василевський, утримувала плацдарм на західному березі річки в районі населеного пункту Шенінген (нині - Кам'янець). 29 червня 1945 р. був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. До війни брав участь у будівництві Харківського тракторного заводу. Після війни жив і працював у Харкові. Помер 12 січня 1997 року. Похований на міському кладовищі №2.

Як повідомлялося, в Харкові пошкоджений 24 вересня пам'ятник Артему вже почали відновлювати.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top