ua en ru

У Держдумі РФ стурбовані можливою екологічною загрозою через українську "Стіну"

У комітеті Державної Думи Росії з науки та наукомістких технологій вважають, що зведення стіни на кордоні України та Росії може завдати значної шкоди флорі і фауні п'яти російських регіонів. Звернення в Міністерство природних ресурсів і екології Росії та у Всесвітній фонд дикої природи з проханням створити міжнародну комісію з моніторингу цієї ситуації направив заступник голови комітету Михайло Дегтярьов

У комітеті Державної Думи Росії з науки та наукомістких технологій вважають, що зведення стіни на кордоні України та Росії може завдати значної шкоди флорі і фауні п'яти російських регіонів. Звернення в Міністерство природних ресурсів і екології Росії та у Всесвітній фонд дикої природи з проханням створити міжнародну комісію з моніторингу цієї ситуації направив заступник голови комітету Михайло Дегтярьов, повідомляють Известия.

За даними депутата, на відстані 30 км від українського кордону знаходиться великий біосферний заповідник "Брянський ліс", який служить ключовою ділянкою природного екологічного "коридору" Східного Полісся. У Курській області розташований Центрально-Чорноземний державний заповідник ім. професора В.В. Альохіна, чотири ділянки якого належать до дніпровського річкового басейну. Сам Дніпро має численні притоки, які проходять уздовж кордону Росії та України. Всі ці території, як вважає Дегтярьов, знаходяться під загрозою.

"Хоча заповідники, які відносяться до російської юрисдикції, не виходять за територію країни, конструкція цієї стіни може вплинути на флору і фауну сусідніх і прилеглих ділянок. Якщо стіна буде глухою, вона може перешкодити міграційним потокам тварин. Якщо ж будуть анкери, то міграція не порушиться, але тоді незрозуміло, яку функцію буде виконувати сама стіна. Що ж до численних річок, які перетинають кордон, то якщо українська влада задумає перегородити їх греблями, то це може змінити течії річок, вони можуть розлитися в інших напрямках", - прокоментував інформацію керівник програм з особливо охоронюваних територій міжнародної екологічної організації Greenpeace Михайло Крейндлін.

Нагадаємо, на початку вересня 2014 р. Україна почала реалізацію проекту під назвою "Стіна" для зміцнення кордону з Росією. "Ми починаємо проект "Стіна". Це будівництво кордону між Україною та Російською Федерацією", - заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час засідання Кабінету міністрів України 3 вересня.

28 серпня влада України звинуватила владу Росії в прямому військовому вторгненні на українську територію. Влада Росії заперечує, що вводила війська, стверджуючи, що на Донбас йдуть звичайні добровольці-військові, які бажають допомогти місцевим жителям у боротьбі з українською армією. З квітня 2014 р. українська влада проводить на Донбасі антитерористичну операцію проти проросійських сепаратистів і бойовиків.