У ЄС з липня подешевшає роумінг

НовиниЕкономіка    30.03.2012 - 09:09

Влада Європи ухвалила рішення про зниження з липня вартості дзвінків і SMS в роумінгу на всій території ЄС. Цей крок ударить по доходах місцевих крупних операторів мобільного зв'язку, але сприятливо відіб'ється на абонентах.

На цьому тижні Єврокомісія уклала попередню домовленість з Європарламентом про зниження з липня вартості послуг в роумінгу на території ЄС. Остаточно євродепутати повинні затвердити дане рішення в травні, але це буде лише формальністю. За задумом чиновників, конкуренція в галузі посилиться, а мандрівникам почне легше переходити на вигідніші тарифи.

Зараз максимальна вартість хвилини витікаючих дзвінків складає в ЄС близько 34 євроцентів (без урахування ПДВ), але вже з 1 липня цього року знизиться до 29 євроцентів, ще через рік - до 23 євроцентів, а з літа 2014 року - до 19 євроцентів. Ще більше подешевшають вхідні дзвінки: з 11 до 9 євроцентів, а потім і до 6,5. Відправляти SMS також стане вигідно: з 1 липня одне повідомлення обійдеться в 9 євроцентів, а до 2014 року тариф опуститься до 5,5 євроцента. Більше всього (майже в чотири рази) подешевшає відправка даних по Інтернету: з 2014 року 1 мегабайт можна буде переслати всього за 22 євроценти.

Влада ЄС, проте, не має наміру обмежитися здешевленням розцінок. З 2016 року стелю для тарифів планується взагалі скасувати, оскільки до цього часу в галузі має бути створена здорова конкуренція.

Слід зазначити, що на країни, які не входять в ЄС, зниження мобільних тарифів в єврозоні ніяк не відіб'ється.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top