ru ua

УПЦ КП не відмовиться від самостійності заради визнання канонічності своєї церкви, - архієпископ Євстратій

Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) за жодних умов не відмовиться від самостійності заради визнання канонічності своєї церкви. Про це заявив речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) під час веб-конференції на Релігійно-інформаційній службі України (РІСУ).

"Щодо входження до складу іншої церкви, тобто відмови від автокефалії - в нашій церкві такий варіант не сприймається", - сказав він, відповідаючи на питання, чи не погодиться УПЦ КП заради єдності православ'я в Україні стати митрополією Константинопольського патріархату і відмовитися від патріаршого статусу.

За словами архієпископа, входження до складу Константинополя не сприятиме подоланню існуючого церковного розділення, а лише поглибить його.

"Бо значна частина Київського патріархату ніколи не погодиться на відмову від автокефалії - я це знаю з досвіду внутрішніх дискусій у попередні роки. Таким чином замість єднання виникло би лише розділення Київського патріархату, чого ми не маємо допускати", - зазначив він.

Читайте також: Патріарх Філарет упевнений, що УПЦ КП та УПЦ МП у майбутньому об'єднаються в єдину церкву

"Досвід подолання криз у відносинах між церквами з питання визнання автокефалії свідчить, що таке визнання завжди відбувалося без попередньої відмови від автокефалії. Ані Болгарська, ані Грузинська, ані інші церкви, які проголосили свою автокефлію без згоди церкви, якій вони підпорядковувалися, вже ніколи не поверталися до її складу. Відбувалося лише визнання довершеності автокефалії. Це - ще один аргумент на користь того, що Київському патріархату відмовлятися від автокефалії немає підстав", - наголосив архієпископ Євстратій (Зоря).