ua en ru

УПЦ хоче вивести людей з "Азовсталі". Верещук готова йти з ними

УПЦ хоче вивести людей з "Азовсталі". Верещук готова йти з ними Фото: Ірина Верещук, міністр з питань реінтеграції (Віталій Носач, РБК-Україна)

Очільник Української православної церкви Онуфрій виступив з ініціативою провести ходу до заводу "Азовсталь" у Маріуполі, щоб забрати звідти людей. Віце-прем'єр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук заявила про готовність йти разом з ними.

Детальніше про цю ініціативу - в матеріалі РБК-Україна нижче.

Хресна хода УПЦ до "Азовсталі"

Сьогодні на сайті УПЦ з'явилася заява Онуфрія, в якій говорилося про те, що церква силами єпископату, духовенства, чернецтва і вірян, готова організувати молитовну ходу від міста Оріхів (Запорізька область) до заводу "Азовсталь".

"З метою надання невідкладної допомоги та виведення мирних жителів. Також хода могла б вивезти поранених військових і забрати тіла загиблих", - заявив Онуфрій.

Що кажуть про це в уряді

У коментарі РБК-Україна віце-прем'єр Верещук заявила, що підтримує таку ініціативу, а також зазначила, що зверталася з подібним проханням до Папи Римського.

"Якщо росіяни насправді відкриють гуманітарний коридор, щоби ми могли врятувати наших жінок, дітей та поранених, то ми готові йти туди разом із духівництвом. Впевнена, що до цього приєднаються багато політиків, ви вже бачили заяву пана Арахамії", - сказала вона.

Однак, як додала Верещук, поки Росія цього не робить і продовжує зривати евакуацію з заблокованого Маріуполя.