ru ua

Unilever придбає 82% акцій російського концерну "Калина" за 390 млн євро

Британо-нідерландський виробник продуктів харчування та побутової хімії Unilever Plc. придбає 82% акцій найбільшого російського парфюмерно-косметичного концерну "Калина". Як говориться в спільній прес-реліз компаній, 100% акціонерного капіталу "Калини" оцінюються в 25,9 млрд руб. (604 млн євро) з розрахунку 4 тис. 098 руб. за одну акцію.
Загальний акціонерний капітал концерну становить близько 6,4 млн акцій. При цьому будуть продані 5,2 млн паперів (82%), у тому числі 1,2 млн казначейських акцій, що належать дочірнім компаніям "Калини". Грошима будуть оплачені тільки приблизно 4 млн акцій, так як казначейські акції знаходяться на балансі "дочок" і сплачені не будуть. В результаті вартість операції складе близько 16,7 млрд руб. (390 млн євро) із розрахунку 21,5 млрд руб. (500 млн євро) за весь концерн без урахування казначейських акцій (1,2 млн шт.).
Угода вимагає обов'язкового схвалення з боку регулюючих органів. Її закриття очікується до кінця 2011 р. Unilever планує виставити оферту міноритаріям "Калини" на викуп решти у них акцій.
Компанія Unilever є одним зі світових лідерів з виробництва споживчих товарів. Вона була створена в 1930 р. після злиття голландської Margarine Uni і британської Lever Brothers. Бренди Unilever представлені в 180 країнах світу. В їх число входять, наприклад, мило Dove, бульйони Knorr, чай Lipton.
ВАТ "Концерн "Калина" - компанія, що працює на парфюмерно-косметичному ринку. До складу концерну входять головне підприємство в Єкатеринбурзі, а також дочірні підприємства "Паллада-Україна", "Главсказка Інтернешнл", Kalina Overseas Holding B.V. (Нідерланди), Kalina International SA (Швейцарія) і DSN Cosmetics GmbH (Німеччина). Провідними брендами компанії є "Чорний перл", "Чистий лінія", "100 рецептів краси", "Оксамитові ручки" - засоби по догляду за шкірою; "32" і "Лісової бальзам" - засоби по догляду за порожниною рота.
Чистий прибуток концерну "Калина" за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) за I півріччя 2011 р. збільшилася на 20% порівняно з аналогічним періодом 2010 р. і склала 364 млн 894 тис. руб.