"Укрзалізниця" до 2020 року створить окрему компанію з пасажирських перевезень

Фото: "Укрзалізниця" планує завершити реформу до 2020 року ("УНІАН")
Фото: "Укрзалізниця" планує завершити реформу до 2020 року ("УНІАН")

Реформа пройде в 5 етапів

"Укрзалізниця" планує реформувати пасажирський сектор до 2020 року, для чого створить приватне акціонерне товариство "Пасажирська компанія". Про це в інтерв'ю газеті "Магістраль" повідомив член правління публічного акціонерного товариства "Укрзалізниця" Сергій Михальчук.

Реформи проведуть у п'ять етапів. За словами Михальчука, перший почнеться в січні 2017 року, коли затвердять положення і керівників "Пасажирської компанії".

На другому етапі (до 1 квітня) створеній компанії передадуть активи філії "Південно-Західної залізниці" і почнуть операційну діяльність.

Третій етап передбачає передачу на баланс підрозділів пасажирських перевезень інших регіональних залізниць та філії "Українська залізнична швидкісна компанія". Цей етап планують завершити до 1 липня 2017 року.

Потім у компанії виділять вертикалі: ремонтну, експлуатаційну, комерційну (продаж, маркетинг, непрофільні доходи). Ці заходи будуть виконані до кінця 2017 року, обіцяє Михальчук.

На заключному етапі філія "Укрзалізниці" "Пассажирсская компанія" стане приватним акціонерним товариством.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомляв, що "Укрзалізниця" найближчим часом не планує підвищувати тарифи на вантажоперевезення.