ru ua

"Укрнафта" з 1 квітня може зупинити видобуток на 10 свердловинах у Львівській області

"Укрнафта" з 1 квітня може зупинити видобуток на 10 свердловинах у Львівській області Фото: Укрнафта

Держслужба геології та надр України відмовила у продовженні дії на користування надрами

Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" звернулося до львівської влади з проханням посприяти недопущенню зупинки видобутку на Заводовскому родовищі у Львівській області. Про це йдеться в документі, текст якого має в своєму розпорядженні РБК-Україна.

"ПАТ "Укрнафта", звертається до Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради з проханням посприяти у рамках предоствленных повноважень, у вирішенні питання про недопущення зупинки видобутку на Заводовском родовищі у зв'язку із закінченням 31 березня 2017 року терміну дії спеціального дозволу", - йдеться в документі.

Компанія відзначає, що наприкінці березня закінчується строк дії спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами з метою видобутку вуглеводнів Заводовського родовища у Львівській області. За оцінками фахівців ПАТ "Укрнафта", прогнозований обсяг видобутку на Заводовском родовищі в 2017 році складає 5,4 тис. тонн нафти і 1,9 м куб. нафтового газу, в державний бюджет у 2017 році має надійти 20 млн грн лише від сплати ренти на видобуток вуглеводнів.

У зв'язку з тим, що Державна служба геології та надр України фактично відмовила у продовженні дії зазначеного спецдозволу, 1 квітня 2017 року компанія буде змушена зупинити видобуток вуглеводнів на 10 свердловинах.

Як наголошується в документі, зі свого боку, ПАТ "Укрнафта" здійснила всі необхідні кроки для своєчасного продовження термінів дії спецдозволу на Заводовскому родовищі, заздалегідь, за 6 місяців до закінчення терміну дії зазначеного спецдозволу, подавши повний пакет документів до Держгеонадр. Протягом цього часу ПАТ "Укрнафта" отримувало неоднозначні відмови з боку Держгеонадр.

"Посадові особи Держгеонадр мотивують своє рішення наявністю у підприємства податкового боргу, посилаючись на положення п.15 Порядку надання спецдозволів, при тому, що зазначене положення у відповідній частині визнано протиправним та скасовано в судовому порядку і на сьогодні не є дійсним", - йдеться в документі.

З урахуванням цього, компанія має намір захищати свої інтереси, але це, як зазначається в документі, потребує додаткового часу, протягом якого видобуток буде зупинено.

"Варто розуміти, що відмова у продовженні строку дії спецдозволів і скорочення видобутку обмежить можливості не тільки погасити податкову заборгованість, але й обслуговувати поточні податкові зобов'язання як перед державним, так і перед місцевими бюджетами", - сказано в документі.

При цьому ПАТ "Укрнафта" продовжує вирішувати проблему податкового боргу, основна частина якого утворилася в 2015 році. Компанія запропонувала Державній фіскальній службі України в якості податкової застави 2 млрд куб. м газу. Компанія також веде переговори з урядом, державної фіскальної служби України, а також компаніями-боржниками, у тому числі НАК "Нафтогаз України".

Нагадаємо, на початку березня "Укрнафта" заявила про загрозу зупинки своїх підприємств.