ru ua

"Укрхімтрансаміак" за півроку збільшив показники рентабельності в 2 рази, - Віктор Полозов

"Укрхімтрансаміак" за півроку збільшив показники рентабельності в 2 рази, - Віктор Полозов Фото: Віктор Полозов (джерело фото - видання "Цензор")

УДП "Укрхімтрансаміак" за півроку подвоїло прибуток, розрахувалось за кредитами і відновило видачу аміаку на внутрішньому ринку. Про це розповів заступник директора підприємства Віктор Полозов в інтерв'ю українським ЗМІ.

"Збільшилися показники рентабельності майже в 2 рази, практично ліквідовано заборгованість підприємства за кредитами, на 64% зросли показники по сплаті податків. Також впроваджена нова система бюджетування і система закупівель через систему "Прозорро" і проводиться фінансовий аудит діяльності підприємства за 2015 рік", - перерахував Полозов основні досягнення "Укрхімтрансаміаку" за звітний період.

Він також підкреслив, що "Укрхімтрансаміак" перейшов на самостійне управління українською ділянкою аміакопроводу, чому передувала серйозна технічна підготовка.

"Ми зуміли відновити роздавальні станції і почати видачу аміаку на внутрішньому ринку. З 2004 року ця програма не працювала, хоча при проектуванні закладалася можливість видачі на український ринок близько 100 тисяч тонн аміаку на рік. Сьогодні потреба українських аграріїв – близько 500 тисяч тонн аміаку на рік. Ми плануємо надалі розширити свої можливості в цьому напрямі. Тільки за останні три тижні ми видали близько 2 тис. тонн аміаку нашим сільгоспвиробникам", - заявив Полозов.

Нагадаємо, що УДП "Укрхімтрансаміак" - стратегічне підприємство, яке управляє українською частиною аміакопроводу "Тольятті-Одеса". Загальна його протяжність – 2,4 тисячі кілометрів. З них 1018 км проходять по території України. За плановими показниками на 2016 рік прибуток складе близько 3 млрд грн, відрахування в бюджет країни - 1,8 млрд грн.