В "Укргідроенерго" розповіли про економічну ефективність змін у проекті будівництва першої черги Дністровської ГАЕС

НовиниЕнергетика    09.08.2016 - 17:49

В "Укргідроенерго" розповіли про економічну ефективність змін у проекті будівництва першої черги Дністровської ГАЕС. Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії.

"Розпорядженням Кабінету міністрів України від 24.06.2016 року № 439-р "Про затвердження проекту "Уточнення проекту першої черги ГАЕС у складі трьох агрегатів, включаючи заходи по підвищенню надійності та безпеки гідротехнічних споруд, основного гідросилового обладнання та гідромеханічного обладнання Дністровської ГАЕС. Коригування" затверджено певні зміни у проекті та передбачено ряд необхідних додаткових робіт", – говориться в повідомленні для ЗМІ від ПАТ "Укргідроенерго".

Як зазначається, проект "Будівництво першої черги Дністровської ГАЕС в складі трьох гідроагрегатів" складається з 4-х пускових комплексів. Результатом завершення робіт на 1-3 пускових комплексах є здача в експлуатацію трьох гідроагрегатів станції. До четвертого пускового комплексу належить виконання робіт по забезпеченню заходів безпеки незавершених будівництвом споруд та будівель.

"Так як термін будівництва гідроагрегатів 4-7 на сьогодні не визначено і строк між вводом в експлуатацію першої черги ГАЕС у складі 3-х агрегатів і пуском агрегатів №№ 4-7 може бути достатньо довгим, для підтримання незавершених споруд в безпечному стані до добудови ГАЕС в обсязі 7-ми гідроагрегатів проектом передбачено заходи по їх безпеці. Заходам безпеки підлягають споруди водоприймача, водовипуску та підземного комплексу (підвідні водоводи № 5-7, опускні колодязі та шахти гідроагрегатів № 4, 5). Також до четвертого пускового комплексу належать роботи зі спорудження нижньої водойми", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на початку 2015 року на замовлення ПАТ "Укргідроенерго" інститутом ПАТ "Укргідропроект" розглянуто доцільність добудови нижньої водойми до повної проектної готовності.

"Згідно з результатами розрахунків економічної доцільності завершення будівництва нижнього водосховища до повної проектної готовності, прибуток при роботі в умовах оптимізованої експлуатації після завершення будівництва становить 3,500 млрд. грн., тобто приріст становить 1,268 млрд гривень. Порівнюючи отримані результати з капіталовкладеннями, які становлять 1,151 млрд грн., можна припустити, що навіть з урахуванням податків та інших витрат отримуємо абсолютну ефективність від добудови буферного водосховища", - зазначено в матеріалі.

"Також маючи збільшений час використання потужності Дністровської ГАЕС для регулювання графіка навантажень і перетікань в енергосистемі, регулювання частоти, виконання аварійного резерву, ми додатково отримаємо економію палива для ТЕС за рахунок більш оптимальних режимів роботи енергоблоків ТЕС, а також значну економію природного газу за рахунок зменшення пусків енергоблоків ТЕС, що беруть участь в добовому регулюванні енергоспоживання. Отримані результати розрахунків підтверджують високу стійкість проекту до коливань факторів ризику та засвідчують абсолютну ефективність добудови буферного водосховища. Так, наприклад, робота кожного з гідроагрегатів Дністровської ГАЕС (потужністю 324 МВт) дозволяє заощаджувати щодоби 100 тис. м3 газу та 1000 тонн вугілля, за рахунок зменшення пусків та покращення ККД енергоблоків ТЕС. Міненерговугілля, керуючись попередньо наданими висновками профільних організацій та установ, нещодавно погодило підписання договору генерального підряду з Консорціумом "Науково-виробниче об’єднання "Укргідроенергобуд" на виконання робіт із завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС. Дану інформацію оприлюднено на сайті Національної Комісії з цінних паперів і фондового ринку та на офіційному веб-сайті ПАТ "Укргідроенерго", - йдеться у повідомленні.

 

On Top